Świat dziecka jest fascynujący i pełen rzeczy do odkrycia. Maluchy każdego dnia uczą się czegoś nowego i są żądne wiedzy na każdy temat. Uwielbiają oglądać z bliska wszystkie, nawet najdrobniejsze przedmioty, dlatego lupa będzie im przydatna.

Jak wygląda lupa dziecięca?

lupy dla dzieciChyba każdy rodzic doświadczył sytuacji, kiedy jego kilkuletnie dziecko kucało przez dłuższą chwilę i przyglądało się małej biedronce, czy maszerującym mrówkom. Ludzkie oko nie jest najdokładniejszym narządem, dlatego czasem trzeba sobie pomóc, aby coś lepiej zobaczyć. Ponieważ maluchy uwielbiają się przyglądać wszystkiemu z bliska, to lupy dla dzieci będą dla nich wspaniałym przyrządem do badania mikroświata. Dostępne są proste lupy, złożone ze szkła powiększającego obudowane plastikową ramką z uchwytem do trzymania, ale znajdziemy też bardziej zaawansowane z podświetleniem led. Dla najmłodszych, lupa jest wykonana ze specjalnego tworzywa, a nie ze szkła, gdyż maluchy mogą się skaleczyć kiedy przez przypadek ją upuszczą i rozbiją. Nowością i też świetnym gadżetem dla małych odkrywców przyrody, są lupy z pojemnikiem, do których można wkładać różne rzeczy, lub nawet małe zwierzątka. W taki sposób dziecko może zobaczyć z naprawdę bliska prawdziwą biedronkę, pająka, czy mrówkę. Dzieci uwielbiają takie badania, bo to dla nich bezcenne źródło wiedzy o świecie. Możemy też kupić dziecku lupę z podstawką, dzięki której nie trzeba cały czas jej trzymać w ręce w trakcie przyglądania się interesującemu obiektowi.

Lupy są sprzedawane pojedynczo, albo w zestawach. Mogą mieć różne wielkości i kształty. Jedno jest pewne, taki prezent na pewno się spodoba każdemu dziecku, które chce poznawać otaczający świat z bliska. Lupy kupimy w większości sklepów z artykułami dla dzieci.