Łóżko to niezbędne wyposażenie każdej sypialni. Odpowiednio dopasowane zapewni komfort wypoczynku oraz zdrowy i spokojny sen. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku dzieci. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka dziecięcego? Jak kupić te najlepsze?

Jakie łóżeczko wybrać do pokoju dziecięcego?

łóżko dziecięce 120x60Łóżka dziecięce powinny zmieniać się wraz z rozwojem i wiekiem naszego dziecka. W okresie niemowlęctwa łóżko dziecięce 120×60 sprawdzi się idealnie, niestety z czasem należy wymienić je na większe. Z łóżka dla niemowląt dziecko wyrasta około 3 roku życia, wtedy należy zapewnić mu dłuższe i szersze posłanie. Przed zakupem dziecięcego łóżka należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy jest ono dla niego bezpieczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o kojce dla niemowląt. powinny być one wyposażone w odpowiednio wysokie barierki, przez które nie wypadnie wstające i uczące się chodzić dziecko. Dodatkowo, szczebelki powinny być odpowiednio gęsto rozmieszczone, aby uniemożliwić przeciśnięcie się przez nie dziecka. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dziecko nie będzie miało możliwości zaklinowania się pomiędzy nimi. Dodatkowo, do takie łóżka należy wybrać wygodny materac wysokiej jakości, gdyż to właśnie w kojcu niemowlę spędza bardzo dużą ilość czasu. Materac musi być hipoalergiczny i nie powodować odleżyn czy siniaków na delikatnym, dziecięcym ciele. Do łóżeczka powinny być dołączone także ochraniacze, które można zamontować wokół łóżka w celu zapewniania dodatkowego bezpieczeństwa.

Wybór łóżka dla dziecka może być problematyczny, lecz wiedząc, na co zwrócić uwagę z pewnością sobie z nim poradzimy. Przede wszystkim, należy postawić bezpieczeństwo dziecka na pierwszym miejscu. Warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność łóżeczka i materiał, z którego zostało wykonane.