Meble na wymiar nie są w Polsce szczególnie popularnym rozwiązaniem. Kiedy jednak w meble robione na zamówienie warto zainwestować, a kiedy wybrać inne rozwiązania? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się, udzielić w poniższym artykule.

Meble na wymiar – charakterystyka rozwiązania

meble na wymiarMeble na wymiar to nieszczególnie rozpowszechnione rozwiązanie z racji tego, że na realizacje takiego zamówienia trzeba czekać dość długo jak i z racji tego, że cena wykonania mebli na zamówienie jest zdecydowanie wyższa niż tych, które możemy kupić w stacjonarnych sklepach meblowych. Czy oznacza to jednak, że w meble na wymiar nie opłaca się inwestować? Według porad z www.urzadzamy.pl to zależy od potrzeb. Meble na wymiar są szczególnie dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń lub jeśli jej kształt jest nietypowy. Meble na wymiar są wykonywane przez stolarza od zera zgodnie z przygotowanym projektem. Umożliwia to idealne dopasowanie mebli do danej przestrzeni i oczekiwań domowników. Dodatkowo zaletą mebli na wymiar jest możliwość stworzenie oryginalnych i nie powtarzalnych mebli. W przypadku jakich mebli zatem warto zdecydować się na meble na wymiar? Dużo tutaj zależy od specyfiki samego mieszkania czy domu, zwykle jednak mowa tu o takich rozwiązaniach jak:

  • szafy na wymiar,
  • garderoby,
  • zabudowa kuchni,
  • meble łazienkowe,
  • zabudowa poddasza.

Wykonanie mebli na wymiar wymaga uprzedniego spotkania się ze stolarzem, który dokona pomiarów i przygotuje projekt z uwzględnianiem naszych oczekiwań. W zależności od wielkości zamówienie i tego z jak duża firmą mamy do czynienia czas oczekiwania na meble na wymiar to od kilku tygodni do dwóch miesięcy. Długi czas oczekiwania na realizację zamówienia wynika z tego, że nie ma zbyt wiele firm specjalizujących się w robieniu mebli na wymiar, a co za tym idzie stolarze bardzo często mają odległe terminy.

Meble kuchenne na wymiar – czyli najlepszy sposób na praktyczne zagospodarowanie kuchni

meble na wymiarMeble na wymiar najlepiej sprawdzają się w kuchni. Niezależnie od tego czy jest to kuchnia o dużym metrażu czy też nie, jej pełne zagospodarowania przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności wykorzystując jedynie gotowe meble może się okazać dość trudne. Przygotowanie projektu kuchni na wymiar wraz z wykonaniem mebli zgodnie z nim, jeśli mamy do czynienia z kuchnią średniej wielkości to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od tego, na jakie pod względem jakościowym materiały się zdecydujemy, jak bardzo będzie skomplikowany projekt itd. Jest to niewątpliwie spory wydatek, jednak w tym wypadku opłacalny. Kuchnia zaprojektowana specjalnie dla nas będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalna i praktyczna.

Oryginalny pokój dla nastolatka – meble młodzieżowe

meble modułoweUrządzając pokój dla nastolatka zwykle staramy się zmierzać ku niekonwencjonalnym rozwiązaniom, tak by wyglądał on nowocześnie i by nastolatek chętnie spędzał w nim czas, jednocześnie zależy nam także na tym by urządzony pokój był bardzo praktyczny. Wydawać by się mogło, że w takim wypadku meble na wymiar powinny być dobrym pomysłem, jednak zważywszy na to, że w przypadku młodzieżowych pokoi dość często zmieniamy jest ich wystrój kupno mebli na wymiar jest nieopłacane. Niepowtarzalny efekt pod względem wizualnym jak i funkcjonalność takiej przestrzeni możemy uzyskać stosując tańsze rozwiązanie jakim są meble modułowe w stylu młodzieżowym. Meble tego typu można dowolnie ze sobą zestawiać, dzięki czemu możliwe jest stworzenie za ich pomocą oryginalnej i praktycznej przestrzeni dostosowanej do potrzeb nastolatka. Nie są one tak trwałe jak meble na wymiar, jednak meble dla nastolatka nie muszą być wieloletnie, przez co nie powinno to stanowić problemu. Dodatkowo meble tego typu są zdecydowanie tańsze niż te robione na wymiar, co także w tym przypadku jest ich dużą zaletą.

Gabinet na miarę potrzeb

meble biuroweJak już powiedzieliśmy na wstępie główną zaletą mebli robionych na wymiar jest to, że za ich pomocą można zagospodarować praktyczną i niepowtarzalną przestrzeń dostosowaną do własnych potrzeb. W związku z tym można założyć, że meble robione na wymiar to dobry pomysł jeśli chodzi o wyposażenie takiego pomieszczenia jakim jest gabinet. Czy opłaca się zatem w takim wypadku inwestować w takie meble? W artykułach na www.domzpomyslem.pl można przeczytać, że dużo zależy od naszych oczekiwań jak i możliwości finansowych. Jeśli gabinet jest miejscem w którym spędzamy naprawdę dużo czasu, to odpowiednie jego urządzenie może wpłynąć pozytywnie na wydajność naszej pracy. Jeśli jednak gabinet jest miejscem średnio często uczęszczanym warto skorzystać z gotowej ofert. Obecnie na rynku dostępne są meble gabinetowe, które z powodzeniem sprawdza przy urządzaniu domowego czy nawet służbowego gabinetu. Dodatkowo meble gabinetowe jak i większość gotowych mebli można wygodnie nabyć za pośrednictwem takiego rozwiązania jakim jest internetowy sklep meblowy, dzięki czemu jest to szybkie i łatwe. Wybierając meble do gabinetu pamiętajmy o tym by były one zarówno dostosowane do naszych potrzeb jak i możliwości finansowych.

Podsumowując

Meble na wymiar to niewątpliwie najbardziej praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o meble należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w porównaniu z innymi meblami są one dość drogie, a co za tym idzie nie zawsze opłaca się w nie inwestować. Ocenienie tego kiedy nam się to opłaca, a kiedy nie pozostaje jednak mimo wszystko sprawą indywidualna.  

Dodaj komentarz