Każdy dobrze wie, że przy projektowaniu wnętrz bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Nie tylko tworzy ono nastrój, ale też wydobywa pewne elementy dekoracyjne spośród całej przestrzeni. Rodzaj oświetlenie i jego natężenie może całkowicie zmienić oblicze danego pomieszczenia, bez wprowadzania innych zmian. Co ciekawe, odpowiednie oświetlenie ma znaczenie również od strony elewacji budynku. 

Lampa, która oświetli budynek

lampa architektonicznaŚwiatło jest przyjacielem malarzy, architektów i innych artystów od początku istnienia sztuki. To ono tworzy nastrój czy też podkreśla pewne elementy. Od jakiegoś czasu odpowiednie zarządzanie światłem ma znaczenie w kwestii projektowania wnętrz. Poprzez odpowiednie oświetlenie możemy zupełnie zmieniać oblicze naszych domów, mieszkań czy pomieszczeń użyteczności publicznej. Co ważne, światłem możemy bawić się nie tylko wewnątrz budynków. Każdy z nas zapewne miał okazje kiedyś zobaczyć pięknie podświetlony, zabytkowy budynek, który wieczorami rzucał się jako pierwszy w oczy przechodniów. Do oświetlania budynków służy tak zwana lampa architektoniczna, która ma o wiele mocniejsze światło od zwykłej, domowej lampy. Odpowiednio oświetlony budynek pozwala na podkreślenie pięknej elewacji, nadaje też odpowiedniego klimatu. Z lamp architektonicznych korzysta się nie tylko do oświetlania zabytków. Coraz więcej budynków publicznych, ale też prywatnych domów wykorzystuje lampy architektoniczne do oświetlenia elewacji. 

Odpowiednie oświetlenie odgrywa ważną rolę nie tylko we wnętrzach. Buduje ono też odpowiedni nastrój oraz podkreśla elewacje budynków na zewnątrz. Specjalnymi lampami architektonicznymi oświetla się nie tylko zabytkowe budynki, ale też prywatne domy jednorodzinne czy też budynki użyteczności publicznej.