Ze swoją ukochaną Magdą spotykam się już od roku, jednakże dopiero niedługo przyjdzie mi poznać jej rodziców. Muszę stwierdzić, że nieco stresuję się tym spotkaniem, ponieważ szalenie zależy mi na Magdzie i chcę dobrze wypaść przed jej rodzicami. Wiem, że w dobrym tonie jest wręczyć drobny upominek, ponieważ spotkamy się w jej rodzinnym domu. Dlatego też pomyślałem, że dobrze będzie, jeśli kupię w ramach prezentu butelkę dobrego wina. Postanowiłem pójść w hiszpańskie smaki.

Kupno dobrego wina z Hiszpanii

tradycyjne wino prioratPierwsze spotkanie z rodzicami ukochanej dziewczyny to zawsze stresujący moment. Tak mówili mi moi znajomi, którzy mają już takie zapoznanie za sobą. Muszę przyznać, że z jednej strony towarzyszył mi spory stres, ponieważ chciałem bardzo dobrze wypaść. Z drugiej jednak strony, byłem podekscytowany. Chciałem poznać osoby, które wychowały moją ukochaną na tak dobrą i ciepłą osobę. Nie pogrążałem się jednak dalej w swoim dysonansie, postanawiając działać. Musiałem kupić upominek, by wręczyć go rodzicom Magdy na naszym pierwszym spotkaniu. Pomyślałem, że miłym gestem będzie kupno butelki dobrego wina. Dowiedziałem się od ukochanej, że jej rodzice lubią dobre wino, dlatego czułem, że może to być strzał w dziesiątkę. Udałem się więc po pracy do dobrego sklepu z winami, by doświadczony pracownik doradził mi, którą butelkę powinienem zakupić na tego typu okazję. Szybko poradził, bym zdecydował się na tradycyjne wino Priorat. Jako że mi do znawcy wina bardzo daleko, postanowiłem posłuchać jego porady i zdecydowałem się na to hiszpańskie wino. Miałem nadzieję, że trafię w gusta swoich przyszłych teściów. Bardzo bym tego chciał, ponieważ miałem wobec Magdy bardzo poważne zamiary. Wierzyłem więc, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Teraz kiedy minęło już trochę czasu od zapoznania rodziców swojej ukochanej, jestem naprawdę pozytywnie nastawiony. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Rodzice Madzi przyjęli mnie bardzo dobrze. Czułem się przede wszystkim swobodnie. Dobrze też zareagowali na butelkę wina, którą sprawiłem im w prezencie. Szybko się okazało, że lubią wina pochodzące z Hiszpanii, także można powiedzieć, że trafiłem w dziesiątkę. Bardzo się również cieszę z tego, że moja ukochana jest zadowolona z przebiegu tego spotkania.