Zbiornik zwany szambem jest nieodzownym elementem każdej instalacji kanalizacyjnej w domu. Mimo tego, iż ma on coraz większą konkurencję w postaci innych typów instalacji, zbiornik ów stanowi wręcz idealny element, który pozwoli na bezproblemowy wywóz ścieków z domu. Dzięki szerokiej ofercie, zbiorniki mogą być przystosowane do domów wielorodzinnych lub jednorodzinnych, i być szybko instalowane przez ekipy budowlane.

Instalacja szamba dwukomorowego na posesji

szamba betonowe producentDzięki swojej budowie, betonowe szambo dwukomorowe jest w stanie zatrzymywać nieczystości o większej masie. Do tego celu służy konstrukcja szamba, pozwalająca na zatrzymywanie tego typu nieczystości w pierwszej komorze, zaś w drugiej przelewać nieczystości płynne. Projektując tego typu szamba betonowe producent może stworzyć zbiornik, który pod wieloma względami przewyższa właściwościami zbiorniki plastikowe. Betonowy zbiornik jest przede wszystkim dużo bardziej odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia i zniszczenia, w porównaniu do swojego plastikowego odpowiednika. Kupując go, nie ryzykujemy zatem zniszczeniem go w transporcie lub po montażu w ziemi. Tego typu zbiornik jest także przystosowany do przeciążeń, jakie mogą zostać wytworzone po zasypaniu szamba w ziemi. Jego sztywna i mocna konstrukcja gwarantuje, iż nie będzie on ściskany i zniekształcany nawet po wielu latach od montażu na naszej posesji.

Zamawianie szamba wiąże się także z faktem, iż może ono zostać przywiezione w dowolne miejsce. Dzięki temu, iż szambo betonowe może być transportowane na specjalnie zaprojektowanych lawetach i naczepach, producent unika w ten sposób ryzyka uszkodzeń, ale także znacznie przyspiesza montaż. Szambo jest montowane za pomocą dźwigu, którym steruje doświadczony operator.