Bierzmowanie jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu młodego, wierzącego człowieka. Sakrament ten jest potwierdzeniem wiary i przekonań. Ma za zadanie jeszcze mocniej w nich utwierdzić. Osoby, dla których duchowość stanowi nieodłączną część życia będą wyczekiwały tego dnia. Najbliższa Ci osoba przyjmuje ten sakrament, a Ty nie wiesz jaki prezent jej podarować? 

Prezent na bierzmowanie – jaka książka?

książki religijne na bierzmowanieKsiążka jest prezentem, który sprawdzi się na każdą okazję. O ile oczywiście będzie trafiona. Jeśli nie znamy gustu osoby, której ją podarujemy będzie to raczej strzał w kolano. Jednak niektóre wydarzenia zawężają nam pole wyboru. Jednym z nich jest bierzmowanie. Religijne książki utożsamiasz tylko i wyłącznie ze sztywnymi regułami? Pora to zmienić. Rynek wydawniczy na przestrzeni ostatnich lat wydał wiele książek polskich zakonników skierowanych do różnych grup społecznych. Znajdzie się także coś dla młodszych, wchodzących w dorosłe życie katolików. W końcu bierzmowanie jest wydarzeniem na przełomie ich dzieciństwa, a dorosłości. Nie bez powodu sakrament ten nazywany jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Czy zaglądałeś kiedyś do katolickich księgarń online? Nie? Najwyższa pora to zrobić. Wybór jest naprawdę ogromny, a w gąszczu tysięcy pozycji łatwo się zgubić. Warto więc zapoznać się z autorami, którzy mają obecnie największy wpływ na młodzież. Mowa tu między innymi o postaci ojca Adama Szustaka. Jego działalność w internecie śledzi mnóstwo ludzi. Nie bez powodu. Słowa, którymi dociera do młodzieży są celne – nierzadko poruszają do głębi. Jeśli więc szukasz książki religijne na bierzmowanie pozycje tego zakonnika mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Nie jest to jedyna osoba duchowna, której książki trafią do młodego czytelnika. Rynek wydawniczy ma ich znacznie więcej do zaoferowania. Warto jednak pamiętać, że książki kierowane do nastolatka powinny być napisane przystępnym językiem, a przede wszystkim poruszać te struny, które są najbardziej aktualne w młodym wieku.