Dwudziesty pierwszy wiek to czas zakorkowanych ulic oraz tłumów ludzi na chodnikach. Słupki chodnikowe, które wynaleziono ponad sto lat są świetnym zabezpieczeniem ludzi przed niepożądanymi spotkaniami z pojazdami samochodowymi podczas wypadków drogowych. Słupki chodnikowe oddzielają jezdnię po której poruszają się zmotoryzowane pojazdy od organizmów żywych jakimi są ludzie.

Przymioty słupka chodnikowego

słupki chodnikoweBez najmniejszej wątpliwości można powiedzieć, że wszystkim dobrze znane słupki chodnikowe są gwarantem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Mocowane są za pomocą śrub, wkrętów bądź są bezpośrednio wmurowane w ziemię. Występują w różnych kolorach: czerwonym, zielonym, żółtym, pomarańczowym, niebieskim oraz zielonym. Wykonane są z tworzywa sztucznego: metalu, plastiku czy też stali nierdzewnej. Atuty słupków chodnikowych poznało już wielu ludzi. Zostały wynalezione ponad sto lat temu i od tego czasu umieszczane są praktycznie wszędzie. Na drogach wiejskich oraz miejskich. Pełnią szczególną funkcję tam gdzie nie ma chodników. Miejsca, w których pobocze nie jest oddzielone od jezdni po której poruszają się pędzące pojazdy są bardzo niebezpieczne. Dlatego coraz częściej powstają tam aleje słupków znajdujących się nieopodal chodników. Pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa wśród osób młodych, starszych oraz dzieci. Co najważniejsze słupki te są bardzo tanie. Kosztują zaledwie kilka złotych, a tak doskonale spełniają swoją funkcję. Nie wymagają dużych nakładów finansowych, a są tak niezmiernie ważne dla każdego z nas. Uważam, że powinny być umieszczone przy każdym poboczu oraz chodniku. Powinniśmy ulepszać nasz świat oraz stwarzać przyjazne warunki dla życia ludzi w czasach, kiedy pojazdy mnożą się jak grzyby po deszczu. Słupki o których mówimy zwracają uwagę kierowców i alarmują o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Chronią pieszych oraz rowerzystów.

Niewątpliwie należy przyznać, że słupki chodnikowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Są nieodłącznym elementem miast oraz wsi. Stosuje się je również na autostradach oraz drogach ekspresowych. Nie sposób wyobrazić sobie osiedli na których nie ma słupków chodnikowych. Solidna jakość ich wykonania pozwala na poczucie bezpieczeństwa oraz swoistego rodzaju ładu na świecie.

 

Przeczytaj więcej na: salvada.pl