Właściwe zaprezentowanie się podczas ważnych wydarzeń, imprez czy spotkań z drugą połówką momentalnie wzbudzi zainteresowanie drugiego człowieka. Aby jednak podkreślić swój charakter i nastawienie do danej sytuacji, wymagany jest odpowiedni strój. Zarówno podczas spotkań służbowych, jak i wyjść ze znajomymi odpowiednim wyborem może okazać się koszula. W przypadku mężczyzn szczególnie podkreśli ona ich budowę. Są jednak koszule, w których nie każdy z Panów będzie wyglądał dobrze.

Koszule męskie, które wzbudzają zainteresowanie

koszule męskie slim krótki rękawJednymi z dość popularnych krojów koszul są slim fit oraz regular fit. To odzież, która pozwoli wyróżnić się na tle tłumu i skutecznie zyskać sympatię przyszłego pracodawcy, a także podkreślić poziom prestiżu danego wydarzenia. Koszule, podobnie jak wiele innych części ubioru, powinny zostać dopasowane bezpośrednio do osoby, która będzie ją nosiła. Nawet niewielka różnica w rozmiarze kołnierzyka, długości koszuli czy jej szerokości sprawi, że ubierający ją mężczyzna nie będzie czuł się komfortowo, a jego prezencja nie ulegnie znacząco poprawie. Aby urozmaicić wybór swoim klientom, producenci oferują koszule z krótkim i długim rękawem – zarówno na lato, bardziej swobodne, jak i na chłodniejsze dni. Koszule męskie slim krótki rękaw i długi charakteryzują się wcięciem w talii, które podkreślą wysportowaną sylwetkę mężczyzny. Wybór tego kroju zalecany jest szczupłym Panom oraz tym, którzy posiadają atletyczną budowę. Koszule regular fit mają znacznie szersze grono odbiorców – to odzież dla osób, które chcą ukryć zbędne kilogramy, gdyż tego typu strój nieco optycznie wyszczupla. Oprócz samego kroju należy wziąć również pod uwagę kołnierzyk, materiał, z jakiego została wykonana koszula, jej kolor czy właściwą długość rękawów.

Ciekawostką jest, że koszule dobiera się nie tylko w zależności od własnych preferencji, ale również od kształtu twarzy. Nie ma to kluczowego znaczenia w ogólnej prezencji, jednak jeżeli Panowie zdecydują się dobrać odzież pod kształt twarzy, mogą dodatkowo poprawić swój wygląd. Dla przykładu, koszule z klasycznymi kołnierzykami będą świetnie pasowały osobom o okrągłej lub kwadratowej twarzy, natomiast te z kołnierzykami włoskimi sprawdzą się u Panów o owalnym kształcie twarzy.