• Post author:
  • Post category:Dziecko

 

Każda przyszła mamy wyczekuje swojego maleństwa przez dziewięć miesięcy, które są pełne radości, miłości, ale też i niepewności. Rozwiązanie ciąży zawsze może pójść nie po myśli rodzącej i ciężko się na to przygotować. Kobiety jadące do szpitala, muszą mieć ze sobą niezbędne rzeczy dla siebie i maluszka, ponieważ spędzą oni tam przynajmniej kilka dni.

Jaką koszulę zabrać na poród?

specjalne Koszule do poroduMamy, które rodzą swoje pierwsze dziecko, mają znacznie więcej obaw niże te, które robią to już przynajmniej drugi raz. Muszą więc się zdać na opinie innych mam lub słuchać zaleceń lekarzy i położnych. Każdy szpital położniczy informuje przyszłą mamę o tym, co musi mieć ze sobą, idąc rodzić. Na pewno są to ubranka dla dziecka, pieluszki ale także wygodna piżama czy specjalne koszule do porodu. W trakcie rozwiązania liczy się głównie akcja porodowa, ale żeby przebiegała sprawnie, to kobieta musi się czuć komfortowo. Zanim się położy na specjalnym łóżku do rodzenia, musi założyć na siebie wygodną koszulę, w której będzie mogła zostać do końca porodu. Najlepiej się sprawdzają koszule do połowy uda lub do kolan, które są rozpinane na guziki. Jest to istotne, ponieważ przyszła mama musi być odsłonięta od pasa w dół, a w momencie narodzin dziecka, będzie chciała je przystawić do piersi, więc musi też łatwo i szybko ją odsłonić. Warto wybierać koszule wykonane z bawełny, ponieważ kobiecie może być gorąco podczas porodu, a bawełna doskonale chłonie wodę i przepuszcza powietrze. Jeżeli chodzi o fason, to nie powinna ona być obcisła, gdyż będzie niekomfortowa. Na czas pobytu w szpitalu, najlepiej kupić od razu przynajmniej dwie, trzy sztuki takich koszul, gdyż przydadzą się na cały pobyt w szpitalu. W kwestii koloru, każda kobieta ma dowolność wyboru, ważne tylko żeby ją mieć ze sobą w szpitalu, bo inaczej dostaniemy szpitalne ubranie.

Koszula będzie potrzebna rodzącej, jeżeli planuje ona rodzić na łóżku czy w pozycji wertykalne. Jeżeli natomiast poród ma się odbyć w wodzie, to będzie ona zbędna, wtedy wystarczy mieć ze sobą bluzkę na ramiączkach. Tego typu odzież, kupimy w większości sklepów odzieżowych, które posiadają specjalne działy dla przyszłych mam lub w wielu sklepach internetowych. Po porodzie, pod koszulę należy jeszcze założyć specjalny biustonosz do karmienia.