W najbliższym czasie na terenie całego kraju odbywać się będą liczne kontrole skarbowe odnośnie wystawianych  paragonów. Szczególnie będą brane pod uwagą małe zakłady stolarskie czy też warsztaty samochodowe, czyli miejsca gdzie jest bardzo dużo klientów, a niekoniecznie otrzymywali oni zawsze paragony za świadczone usługi, gdy byli oni u takiego specjalisty.

Kasa fiskalna w warsztacie samochodowym

kasy fiskalne - warsztat samochodowyBycie uczciwym przedsiębiorcom jest w dzisiejszych czasach najważniejsze, bo od tego zależy czy klienci będą do nas ponownie przychodzić. Szczególnie w branży motoryzacyjnej, gdzie jak wiadomo, zawsze coś może się zepsuć, a  bez samochodu w dzisiejszych czasach dla większości osób funkcjonowanie jest nie możliwe. Dlatego też teraz gdy będziemy w jakimkolwiek warsztacie samochodowym, to odchodząc dostaniemy paragon za świadczone usługi. Dzięki temu każda wykonana usługa naprawcza będzie musiała być udokumentowana, co przełoży się na większe pieniądze w budżecie miasta jak i państwa. Nie dziwi zatem fakt, że tak popularne stały się kasy fiskalne – warsztat samochodowy jest teraz miejsce, gdzie będzie otrzymywali dokładnie takie same paragony jak w sklepie. W dużych miastach jak Poznań czy Warszawa, takie kasy są już od wielu lat w warsztatach i bardzo dobrze się sprawdzają, gdyż właściciel takiego warsztatu jest spokojny w razie dyby miał nagle kontrolę z urzędu skarbowego. Wtedy mamy wszystko udokumentowane i nie grożą nam tego powodu żadne konsekwencje. Inni właściciele takich warsztatów teraz także musza mieć kasę fiskalną, bo gdy ktoś zgłosi, ze nie otrzymał paragonu za wykonaną usługę, to w kilka dni taka kontrola zjawia się u niego. Konsekwencje są zdecydowanie większe, więc warto od samego początku kupić kasę fiskalną i robić wszystko zgodnie z prawem, gdyż wtedy o wiele bardziej spokojnie możemy prowadzić taki warsztat samochodowy.

Cieszy nas fakt, że z roku na rok na rynku pozostają tylko uczciwi przedsiębiorcy, gdyż ludzie lubią naprawiać swoje auta w dobrych i renomowanych warsztatach samochodowych. Dlatego też trzeba być zawsze uczciwym i Ci co tak robią zawsze maja zdecydowanie więcej pieniędzy niż inne warsztaty samochodowe, które działają na granicy prawa, jeżeli chodzi o świadczenie swoich usług w warsztacie.