Małe dzieci, które nie umieją jeszcze siedzieć ani chodzić, śpią w specjalnych łóżeczkach zabezpieczonych wysokimi szczebelkami, aby z niego nie wypadły. Do takiego modelu potrzebna jest specjalna pościel w odpowiednim rozmiarze.

Z czego jest uszyta pościel dla dziecka?

komplet pościeli do łóżeczkaPrzy wyborze artykułów dla małego dziecka, rodzice kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem i jakością. Najlepszym materiałem jest naturalna bawełna, która nie uczula, ani nie podrażnia skóry dziecka. Dla niemowlaka trzeba zakupić komplet pościeli do łóżeczka i do wózka, gdyż potrzebne tam są różne rozmiary. Do wózka przyda się nawet sama kołderka, bo większość wózków ma podnoszony podgłówek. Do łóżeczka przyda się większa pościel w rozmiarze sto na sto trzydzieści centymetrów, gdyż maluch często się odkrywa podczas snu, a z większą kołdrą nie pójdzie mu tak łatwo. Najlepiej żeby poszewka była uszyta z bawełny niebarwionej szkodliwymi substancjami. Wypełnienie kołdry i poduszki powinno być syntetyczne, gdyż naturalne pierze i puch, mogłyby uczulać dziecko, a także stwarzać możliwości do gromadzenia się w nich bakterii i grzybów. Na zimę należy się zaopatrzyć w grubsze wypełnienie kołderki, żeby maluszek nie zmarzł, a na lato wystarczy cienka kołdra, albo nawet wersja bez wypełnienia. Co do poduszki, to do około pół roku powinna być płaska, gdyż wymaga tego jeszcze nie do końca ukształtowany kręgosłup dziecka. Dobry komplet pościeli będzie świetnym pomysłem na prezent dla dziecka, ponieważ na pewno się przyda.

Wszystkie produkty, takie jak pościel, zabawki, czy materace do łóżeczka, kupimy w sklepach z artykułami dla dzieci. Przed zakupem należy sprawdzić czy pościel pościel posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości, gdyż będzie ona miała bezpośredni kontakt ze skórą dziecka.