Urządzanie pokoju dziecięcego jest z pewnością jednym z przyjemniejszych zadań dla każdej mamy. Szczególnie jeżeli jest to pokój dla nowego członka rodziny. Na pewno muszą się w nim znaleźć niezbędne meble takie jak szafa, komoda czy łóżko. Wybór tego ostatniego mebla nie jest prosty, bo w sprzedaży znajdziemy ich dziesiątki z podziałem na płeć.

W jakim kolorze dostaniemy łóżeczko niemowlęce?

białe łóżeczka dla niemowlątRodzice, którzy stoją przed wyzwaniem jakim jest umeblowanie pokoju dla malucha, kierują się przede wszystkim jego płcią, pod którą dobierają wyposażenie. Najczęściej dominują dwa kolory – różowy i niebieski. Jednak są też możliwe inne odcienie, które są uniwersalne i pasują dla obu płci. Jeżeli chodzi o wybór mebli, to dla chłopca oraz dziewczynki mogą być białe łóżeczka dla niemowląt. Jest to kolor, który będzie pasować do każdego wystroju, dlatego warto postawić na tą barwę. Łatwo jest dobrać pozostałe mebelki do białego łóżeczka, gdyż w takim stylu jest ich bardzo dużo. Jednak nie sam kolor jest najważniejszy, gdyż głównie chodzi o bezpieczeństwo i komfort dzieci. Łóżeczka dla niemowlaków mają regulowaną wysokość dna, którą się dostosowuje do wieku maluchów oraz mają pionowe zabezpieczenie w postaci szczebelków. Przeważnie mają one jednakowy rozmiar sto dwadzieścia na dziewięćdziesiąt więc dostępne w sprzedaży materace i pościel będą idealnie pasowały. Jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń łóżeczka, to warto wybrać model z szufladą, dzięki której zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy także łóżeczka z przewijakami montowanymi na ich ramie, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce na braku konieczności dokupowania dodatkowego mebla. Przeważnie sprawdzają się modele klasyczne, ponieważ świetnie się komponują z innymi meblami.

Zakup łóżeczka dla dziecka, to najczęściej koszt około kilkuset złotych. Niektórzy rodzice decydują się na używane łóżeczka, ponieważ przeważnie są w dobrym stanie, bo maluchy korzystają z nich jedynie przez kilka lat. Najlepiej wybierać je w kolorze białym lub szarym, gdyż są na tyle uniwersalne, że będą pasowały do pokoju w stylu klasycznym i nowoczesnym. Nie każdy rodzice chce, aby pokój dziecka być dominująco niebieski lub różowy.