Zawsze, kiedy zaczynamy montować szambo betonowe, to po wykonaniu odpowiedniego wykopu, powinniśmy w dno dokładnie wyrównać i wykonać odpowiednią podsypkę. Najczęściej standardowa podsypka wykonywana jest z piasku o grubości 10 cm i zapewnia ona bardzo dobre ułożenie zbiornika. Natomiast kiedy instalujemy zbiornik na szambo betonowe w miejscu obciążonym z góry, ponieważ będą po szambie przejeżdżać samochody, to podsypka powinna być dodatkowo wymieszana z cementem.

Kiedy do szamba montuje się płytę wierzchnią?

szambo betonowe małopolskaZawsze, kiedy po naszym szambie będą przejeżdżać samochody, ponieważ montujemy pod parkingiem lub podjedzie do garażu, to musimy zastosować płytę wierzchnią. Wzmocniona płyta wierzchnia jest nam również potrzebna na parkingach oraz w drogach wewnętrznych, pod którymi zostało zamontowane szambo betonowe lub z tworzyw sztucznych. Zawsze, gdy będziemy również instalować szambo betonowe w dużym zagłębieniu, to również musimy zamontować dodatkowo wzmocnioną płytę wierzchnią. Kiedy powinniśmy wykonać wykop na zbiornik? W dniu montażu zbiornika powinniśmy wykonać wykop na szambo betonowe Małopolska to region, gdzie znajdziemy firmy dostarczające szambo wraz z fachowym montażem. Nigdy nie powinniśmy wykopu wykonywać wcześniej, ponieważ może zebrać się na dnie woda albo ściany mogą się obsunąć. Bardzo dużo również zależy od wód gruntowych oraz rodzaju gruntu, na którym montujemy szambo małopolska to region, gdzie znajdziemy firmy dostarczające szambo wraz z fachowym montażem. Jeżeli zdecydujemy się na wykopanie wykopu na szambo z rana, a wieczorem dopiero ma zostać przeprowadzony montaż, to powinniśmy takie miejsce dodatkowo zabezpieczyć, aby nikt nie mógł tam wpaść. Kiedy wybrać szambo jednokomorowe, a kiedy wybrać dwukomorowe? Kiedy stosujemy szambo na bardzo małej działce, to nie mamy innych możliwości i musimy skorzystać z betonowego szamba jednokomorowego.

Natomiast w przypadku kiedy mamy bardzo dużą działkę i można tam rozprowadzić instalację do parownika i oczyszczalnie ścieków to jak najbardziej powinniśmy zastanowić się nad zbiornikiem dwukomorowym. Dodatkowo na dużych działkach możemy zainstalować zbiornik nawet trzykomorowy i stworzyć w ten sposób przydomowa oczyszczalnia ścieków. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić wiele pieniędzy na kursach wozu asenizacyjnego.