Wiele osób czeka z niecierpliwością kiedy osiągnie pełnoletność i będzie mogła zdać egzamin na prawo jazdy. Młodym ludziom często się śpieszy do posiadania dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ mają możliwość korzystania z samochodu rodziców, lub starszego rodzeństwa. 

Czym można jeździć z prawem jazdy B? 

prawo jazdy b w KrakowieKażdy kierowca musi sobie zdawać sprawę z zagrożeń jakie powoduje zbyt duża prędkość i nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Temat ten jest zawsze pobieżnie traktowany na kursie, bo każdy logicznie myślący człowiek sam sobie powinien z tego zdawać sprawę. W trakcie kursu zdobywamy niezbędne umiejętności praktyczne i podstawową wiedzę z zakresu przepisów, ogólnych zasad i budowy samochodu. Prawo jazdy B w Krakowie możemy niemalże od razu zacząć robić w każdej szkole nauki jazdy. Wyjątkiem może być tylko sytuacja kiedy jest akurat bardzo duże zainteresowanie kursami, co dzieje się czasem na początku roku, kiedy dużo osób chce zrobić prawo jazdy na wakacje. Kursy w Krakowie trwają trzydzieści godzin i w części praktycznej musimy się nauczyć się płynnie poruszać samochodem, parkować i bezproblemowo jeździć do przodu i do tyłu. Niektórzy w ogóle nie mają z tym problemu, a inni muszą jeszcze dokupić kilka, lub kilkanaście godzin jazdy z instruktorem, aby móc to wszystko opanować. Prawo jazdy dzieci się na różne kategorie, z czego najpopularniejsza jest kategoria B, która upoważnia do prowadzenia samochodów osobowych. Poza nią możemy jeszcze zdawać na kategorię kierowaną do motocyklistów, lub osób chcących prowadzić samochody ciężarowe. Każdy dokument jest wydawany na czas określony, po którym trzeba go uaktualnić. Podczas kursu ciężko wszystko opanować do perfekcji, gdyż nie ma dużo czasu na trenowanie nowych umiejętności. Doświadczenie i konieczną wprawę zdobędziemy w miarę upływu ilości godzin spędzonych za kierownicą.

Każdy kierowca za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, może stracić prawo jazdy jeżeli będzie miał więcej niż dwadzieścia cztery punkty karne. Ciężko jest zdać egzamin na prawo jazdy, żeby uzyskać upragniony dokument, a bardzo łatwo go stracić, bo czasem w Krakowie za jedno wykroczenie można dostać nawet kilkanaście punktów karnych. Dlatego lepiej jeździć ostrożnie i uważnie.