Niektóre konie nie wymagają tak kalorycznych posiłków, zwykle dotyczy to ras mniejszych oraz kucy. Dodatkowo warto również ograniczać zbyt szybkie pochłanianie pokarmów przez konie, które może doprowadzić do problemów żołądkowych. W związku z tym doskonałą opcją są kulki wykonane z trawy. To doskonały wybór żywieniowy dla konia.

Dobór jedzenia niskokalorycznego dla konia

trawokulkiW zależności od posiadanej rasy konia musimy inaczej go żywić, jak również dbać o jego różnego rodzaju potrzeby. Jak się jednak okazuje niektóre konie potrzebują pokarmu niskokalorycznego, który dodatkowo będą musiały pochłaniać wolniej z uwagi na ich dotychczasowy łapczywy sposób jedzenia. W związku z tym bardzo polecane są trawokulki, które są tak naprawdę granulatem wykonanym z traw. Można je łączyć również z wodą, dzięki czemu nadają się nawet dla starszych koni, które mają już problemy z przeżuwaniem. Dodatkowo wersja na mokro nie pyli, przez co nie podrażnia układu oddechowego konia. Dzięki wysokiej zawartości włókien żołądek konia zostaje pobudzony do pracy. Pamiętać jednak należy, iż kulki te powinny być dodatkiem do klasycznego jedzenia. Bardzo często podaje się je również przy słabej jakości sianie albo w momencie, gdy koń ma problemy z przybraniem masy ciała. Takie pożywienie będzie doskonałą alternatywą też dla koni nadpobudliwych, gdyż powoli uwalnia energię ze składników odżywczych zawartych w tych właśnie kulkach.

Aby zadbać o zdrowie konia należy mu podawać odpowiedni pokarm. Jak się okazuje bardzo ciekawą opcją jest dawanie trawokulek, czyli granulatu z trawy. To niskokaloryczny pokarm idealny dla koni nadpobudliwych, starszych, a także mających problem z przybraniem na wadze. Warto zwrócić uwagę na ten produkt dla wierzchowców hodowlanych.