NMC to międzynarodowego zasięgu firma, która swoją działalność rozpoczęła w Belgii. Jej głównym kierunkiem działanie jest wytwarzanie różnego rodzaju produktów, stworzonych najczęściej z pianki syntetycznej. Firma to obecnie prowadzi swoją działalność na całym świcie, sprzedając swoje produkty w niemal 1200 punktów handlowych.

Czym są sztukaterie NMC?

sztukateria nmcGłówna osią działalności marki NMC jest tworzenie różnego rodzaju produktów do wykończenia wnętrz. Przykładem może być sztukateria nmc, która podzielona jest na kilka różnych kolekcji produktów, różniących się jakością wykonania, zastosowaniem i innymi detali. Do najbardziej znanej kolekcji tej sztukaterii należy linia Asrstyl . Jest to flagowania linia produktów należących do sztukaterii NMC, która oferuje niezliczoną liczbę wzorów do wyboru. Do tej kolekcji należą takie elementy wykończeniowe jak listwy ścienne, przy-sufitowe, rozety, kolumny czy pilastry. Główną cechą produktów z tej linii jest wykończenie produktów z zachowaniem najwyższej elegancji oraz zastosowaniem najwyższej jakości tworzyw, odpowiadającą za właściwości techniczne najwyższej jakości. Do wyprodukowania produktów wykończeniowych z tej linii najczęściej wykorzystywany jest poliuretan wysokiej gęstości, dodatkowo pokryty farba podkładową. Większość produktów z tej linii jest dostępna w dwóch wersjach – sztywnej i giętkiej, nazywanej flex. Nieco bardziej przystępne cenowo produkty są dostępne w linii produktowej NMC Allegro. W tej linii produktów wykończeniowych mamy do czynienia z połączeniem elegancji i opłacalności, przy zachowaniu dość wysokiej jakości produktów. Również tutaj do wytworzenia poszczególnych elementów najczęściej wykorzystywany jest polistyren o wysokiej gęstości, ale nieco mniejszej niż w poprzednio opisywanej linii produktowej. Listwy te występują tylko w wersji sztywnej, ale są za to znacznie bardziej odporne na uderzenia i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Mniejszy jest za to wybór produktów wyposażonych w ozdobne wzory z ornamentem.

Jak widać, wybór odpowiedniej sztukaterii nie jest zadaniem prostym. Między różnymi produktami tej linii występują znaczne różnice, dotyczące głównie jakości wykonania, ceny oraz właściwości mechanicznych. Dlatego też dobór odpowiednich produktów wykończeniowych powinien być poprzedzony chwilą zastanowienia.