Staram się zawsze zdrowo odżywiać i jeśli mogę znaleźć jakiś zdrowy odpowiednik, czegoś co lubię, to jak najbardziej to kupuje. Przyznam szczerze, że moją słabością są słodycze. Bardzo lubię jeść wszystko to co słodkie. Wiem, że nie jest to zdrowe, szczególnie jeśli czekolada czy batoniki zawierają biały cukier lub olej palmowy. Ale co można jeść zamiast tego?

Poszukiwania najlepszych batoników proteinowych

batoniki proteinowe sklepZapytałam się o to lekarza, do którego akurat się udałam. Podpowiedział mi on, że jeśli chce postawić na zdrowe, słodkie przekąski powinnam wybrać batoniki proteinowe Sklep do którego się udałam zaraz po wizycie u tego specjalisty, posiadał bardzo duży wybór takich przekąsek. Teraz wiedziałam już, że batoniki proteinowe są bardzo zdrowe, ponieważ posiadają dużą zawartość białka i niską zawartość cukru. W sklepach bez problemu można znaleźć takie słodycze o różnych smakach. Ja zdecydowałam się na początek kupić batoniki karmelowe, owocowe oraz o smaku gorzkiej czekolady. Byłam ciekawa, czy mi one przysmakują. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się nawet, że będą one, aż tak pyszne. Praktycznie nie różniły się smakiem od tradycyjnych batonów, a były duże zdrowsze. Zawierały mało kalorii i były bardzo syte przez co nie jadłam ich, aż tak dużo jak tradycyjnych słodyczy. Od tego momentu już zawsze kupuje w sklepie batony i słodycze proteinowe.

Są one dużo lepsze, a kosztują tyle samo. Taka przekąska bardzo dobrze sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży, niemal o każdej porze. Najbardziej lubię batoniki proteinowe polane gorzką czekoladą zawierające w sobie bezcukrowy mus kokosowy. Są naprawdę pyszne i mogą być bez problemu spożywane nawet podczas treningów i przez osoby na diecie odchudzającej. Takie słodycze są dobrym źródłem białka.