W naszych lasach rośnie wiele gatunków drewna. Wszystkie one mogą zostać wykorzystane jako paliwo do pieców, nie tylko w domach, ale też w saunach, gdzie powinno zależeć nam na tym, aby jak najszybciej uzyskać wysoką temperaturę i utrzymać ją przez niezbyt długi czas. Dlatego trzeba wybrać odpowiedni gatunek drewna, a także piec o odpowiedniej mocy.

Saunę można efektywnie ogrzewać za pomocą drewna

piec do sauny harvia na drewnoW wyborze gatunku drewna do pieca najlepiej kierować się zaleceniami producenta, który powinien zawrzeć taką informację w instrukcji obsługi, która dostaniemy razem z zakupionym przez nas urządzeniem. Nie zawsze jednak dany gatunek może być dostępny,  dlatego warto zdecydować się na drewno, które jest bardzo energetyczne i dostarczy nam ciepło o wysokiej temperaturze. Decydując się na piec, który opalany będzie drewnem, trzeba posiadać zapas tegoż paliwa, który wystarczy nam przynajmniej na kilka rozpaleń w takiej saunie. Oprócz sauny trzeba więc uwzględnić też miejsce, w którym będziemy trzymać zapasy paliwa. Warto wybrać piec do sauny Harvia na drewno, który cechuje się wysoką efektywnością grzewczą. Pozwoli nam to na wygenerowanie odpowiedniej temperatury w saunie, a to z kolei sprawi, że zabiegi, którym będziemy się regularnie poddawać, pozwolą nam oczyścić się oraz dostatecznie zrelaksować, na co w naszych czasach kładzie się coraz większy nacisk.

Osoby, które posiadają bardzo stresującą pracę powinny korzystać z sauny regularnie. Inwestycja we własną saunę zwróci się prędzej czy później, dlatego warto się na nią zdecydować, szczególnie, że będziemy mogli korzystać z sauny razem z całą naszą rodziną. Musimy jednak przestrzegać przy tym pewnych zasad bezpieczeństwa, o których warto pamiętać, zanim wejdziemy do tak nagrzanego pomieszczenia.