Zawsze najlepiej jest wybrać biuro rachunkowe, które specjalizuje się w rozliczaniu i obsłudze firm z naszej branży. Na rynku znajdziemy biura rachunkowe, które współpracują tylko i wyłącznie z klientami działającymi w branży transportowej lub farmaceutycznej albo z takimi, które współpracują tylko i wyłącznie ze spółkami działającymi w branży usługowej lub produkcyjnej.

Na którą księgowość warto postawić?

księgowość dla spółek w WarszawieBiuro rachunkowe różnią się od siebie i najlepiej zostawić na to które działa sprawnie i nowocześnie. Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na podpisanie odpowiedniej umowy o współpracy, to na początek powinniśmy dobrze zorientować się, w jakich godzinach będziemy mogli liczyć na wsparcie księgowego, który obsługuje naszą firmę. Powinniśmy dokładnie ustalić, w jakich godzinach możemy wykonywać telefony do takiej osoby oraz czy możemy kontaktować się z nią za pomocą poczty elektronicznej. Bardzo dobrym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest księgowość dla spółek w Warszawie, gdzie możemy przesyłać dokumenty drogą elektroniczną. Takie rozwiązanie sprawi, że wszystkie dokumenty wyślemy błyskawicznie i nie będziemy musieli tracić zbędnego czasu na dojazdy do lokalnego biura rachunkowego, aby przekazać dokumenty do rozliczenia. Dobrze jest również ustalić z księgowym czy będzie on nas informował o przypadających na dany miesiąc podatkach do zapłaty. Możemy z nim ustalić, czy będzie on nam wysyłał powiadomienia na pocztę email albo też będzie nas informował za pomocą sms-ów lub wykona telefon. Bardzo ważne jest również to aby ustalić konkretny termin, w którym będziemy przekazywać dokumenty do rozliczenia. Zanim zdecydujemy się na współpracę z biurem rachunkowym, to na początek powinniśmy również sprawdzić czy posiada on odpowiedni certyfikat wydany przez ministra finansów oraz, czy posiada certyfikaty ukończenia szkoleń.

Ile kosztuje wynajęcie biura rachunkowego? Wszystko zależy od tego, z jakich usług chcemy skorzystać i dla jednoosobowych działalności będzie to usługa, która będzie kosztować w granicach 200 zł miesięcznie. Natomiast w przypadku większych spółek, gdzie będą do rozliczenia duże ilości dokumentów, to najprawdopodobniej cena za rozliczenie dokumentacji będzie wyższa, ale wtedy mamy pewność, że samodzielnie nie popełnimy żadnych błędów.