Z uwag na charakterystykę tego pomieszczenia, z reguł znajduje się ono poniżej poziomu gruntu. Oznacza to, że ściany takiego pomieszczenia narażone są zawilgocenie. To natomiast może prowadzić do osłabienia konstrukcji domu, jak również utrudniać korzystanie z samej piwnicy. Wszystko dlatego, iż wilgoć może prowadzić do rozwoju grzybów, czy pleśni, które mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Jak wykonać hydroizolację piwnicy?

hydroizolacja piwnicy od wewnątrzTego typu pomieszczenia są popularne w przypadku domów rodzinnych. Przede wszystkim pozwalają na przechowywanie różnego typu rzeczy. Mogą być także wykorzystywane w sposób bardzo praktyczny. Dawniej w piwnicy przechowywano szereg płodów rolnych, które dłużej zachowywały świeżość dzięki niższej temperaturze w tym pomieszczeniu. Piwnice wykonuje się poniżej linii gruntu. Dlatego w szczególności narażone są na szkodliwe działanie wilgoci oraz wody gruntowej. Jeśli w jej środku zbiera się woda, niezbędne staje się wykonanie hydroizolacji. Jeśli nie istnieje możliwość, by odkopać fundamenty, a następnie poddać je procesowi hydroizolacji, sprawdzi się hydroizolacja piwnicy od wewnątrz. Można ją wykonać zarówno na ścianach, jak też samej posadzce. Dzięki temu zwiększa się szczelność i odporność całego pomieszczenia na wypadek wystąpienia wilgoci. Rozwiązanie to ma szerokie zastosowanie.

Tak samo, jak w przypadku piwnic, tak również przy okazji różnego typu obiektów, w tym garaży podziemnych, stosuje się hydroizolację. Wszystko dlatego, by stworzyć dodatkową warstwę ochroną budynku na wypadek pojawienia się wody i wilgoci. To przekłada się nie tylko na sam komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń, ale również na to, że cały obiekt zyskuje dodatkową ochronę. To natomiast wpływa na jego ogólną wytrzymałość.