Coraz więcej osób interesuje się zdrowiem i decyduję się na zakupy bezglutenowe. Niestety producenci różnych produktów ukrywają gluten pod pewnymi różnymi nazwami i ciężko dla początkującej osoby jest wiedzieć, które produkty zawierają gluten. Dobrze jest więcej zapoznać się z informacjami, które produkty posiadają gluten, aby robić zakupy bezglutenowe i nie martwić się tym, że będziemy mieli problem z glutenem.

Jakich produktów unikać w sklepie?

produkty bezglutenowe - cenaPrzede wszystkim, kiedy chcemy zrobić zakupy bezglutenowe to powinniśmy unikać produktów, które mają na etykiecie oznaczenie, iż produkt może zawierać gluten. Powinniśmy również unikać tych produktów, które mają na etykiecie nawet śladowe ilości glutenu lub zostały wytworzone w miejscu, gdzie stosuje się mąkę pszenną, która zawiera gluten. Bardzo często w pieczywie możemy spotkać wiele różnego rodzaju glutenu, więc powinniśmy kupować chleb lub bułki oraz inne wyroby piekarnicze z tylko i wyłącznie pewnych źródeł. Wybierając się na zakupy powinniśmy wybierać tylko i wyłącznie produkty, które mają oznaczenie produkty bezglutenowe – cena takich produktów jest nieco wyższa, ale dzięki temu będziemy o wiele zdrowsi i jest to szczególnie ważne, gdy mamy kogoś w rodzinie, kto jest uczulony na gluten. Najlepiej jest wybierać się na zakupy do sklepu, które mają zdrową żywnością i posiadają produkty bezglutenowe oznaczone produktami bio oraz eko. Zawsze, gdy chcemy przeanalizować etykietę produktu, to powinniśmy dokładnie sprawdzić na etykiecie czy są tam jakiekolwiek informacje dotyczące glutenu. Niektórzy producenci specjalnie wymieniają tylko i wyłącznie śladowe ilości glutenu, aby klienci myśleli, że są to produkty bezglutenowe. Wiele osób, które nie mają dostępu do produktów bezglutenowych na swoim lokalnym rynku, musi zdecydować się na zakupy w sklepach internetowych.

Najlepiej zdecydować się na sklepy specjalistyczne, które posiadają wiele produktów bezglutenowych oraz bezmlecznych. Dodatkowo pracujące tam osoby z doświadczeniem, pomogą nam wybrać najlepsze produkty, które będą dopasowane do naszej diety. Dodatkowo niektóre sklepy oferują nam możliwość zamówienia towaru, których nie ma aktualnie w sklepie, ale mogą zostać sprowadzone z zagranicy. Produkty bezglutenowe znajdziemy wielu dużych hipermarketach.