Czasem może zdarzyć się sytuacja, w której położenie rur lub kabli nie jest proste lub w ogóle wykonanie wykopu pod nie nie jest możliwe. Takich sytuacji może być wiele, na przykład na terenach, których nie wolno rozkopywać ze względu na ich ekologiczny charakter. Na takich terenach chronionych jednak czasem też trzeba położyć różnego rodzaju instalacje. Na szczęście  technologia obecnie pozwala i na to.

Kiedy najlepiej wykonać odwiert horyzontalny pod ulicą?

dokładne przewierty horyzontalneW tym celu należy zastosować specjalną technologię przewiertów horyzontalnych. Jest to skomplikowany proces inżynieryjny, który pozwala wykonać bardzo precyzyjny odwiert, którym można później puścić rury lub przewody. Taki odwiert zaczyna się zawsze od sprawdzenia terenu i wykonania niezbędnych planów oraz obliczeń. Gdy już uda się nam wyznaczyć punkty wejścia i wyjścia danej instalacji, a także ustalić kąty pod jakimi wiertło będzie musiało wejść w glebę oraz z niej wyjść, będziemy mogli przystąpić do zabezpieczenia terenu. Musimy pamiętać, że nasza maszyna musi mieć odpowiednio dużą przestrzeń, aby móc swobodnie pracować. Potrzebne będzie też miejsce na przykład na nawoje kabli, które chcemy umieścić pod skałą, przez którą będziemy się przewiercali. Musimy liczyć się z tym, że podłoże przez które będziemy się przebijać może okazać się bardzo twarde. Niektóre rodzaje skał mają tendencję do tego, żeby zmieniać kąty nachylenia naszej głowicy wiercącej, dlatego trzeba stosować różne techniki, które pozwalają kontrolować urządzenie i od razu redukować wszystkie odchylenia od normy. Możliwość wykonania badania geologicznego przed rozpoczęciem prac będzie bardzo cenna. Obecnie dokładne przewierty horyzontalne jest w stanie wykonać dla nas wiele różnych firm. Możemy więc wybrać takiego wykonawcę, który zapewni nam najlepsze warunki.

Zaawansowana technologia pozwala nam obecnie na robienie różnych rzeczy, które w przeszłości nie były możliwe, albo były niezwykle wymagające. Obecnie przy zastosowaniu ciężkiego i specjalistycznego sprzętu możliwe jest robienie takich rzeczy jak przewierty horyzontalne, co ma swoje liczne zastosowania. Zarówno organy samorządowe jak i prywatni inwestorzy wysoce cenią sobie możliwości takich usługodawców, którzy zajmują się fachowo takimi rzeczami.