Po ugryzieniu kleszcza można wykonać jego badania. dzielą się one na szybkie, które mają określić ryzyko zachorowania na boreliozę, a także na profesjonalne. Te drugie trwają zwykle około trzech dni. Chcesz wiedzieć na czym polegają? Myślę, że taka wiedza jest potrzebna, ponieważ ten typ badań najskuteczniej określa, czy kleszcz był nosicielem boreliozy. Dużo osób zastanawia się, czy wynik jest prawidłowy. Posiadając wiedzę odrzucisz taki sposób myślenia. 

Profesjonalne badanie kleszcza na boreliozę

kleszcz - badanie profesjonalneKleszcz, który zostanie wyjęty z Twojej skóry automatycznie staje się próbką do badań. Na tym samym owadzie wykonuje się badanie szybkie, jak i profesjonalne. Jest ono obowiązkowe w takim przypadku i osoba, która została ugryziona musi poznać wynik. Warto określić, czy nosił w sobie boreliozę ten kleszcz – badanie profesjonalne zostanie wykonane właśnie po to. Krew, która znalazła się w tym owadzie zostaje nałożona na próbnik. Po około trzech godzinach na próbniku wszelkie bakterie oraz wirusy oddzielają się od siebie, dlatego są bardzo dobrze widoczne. Jednak taka ilość nie wystarcza, aby określić czy istniało jakieś ryzyko. Bakterie poddaje się rozmnażaniu, poprzez umieszczenie ich w odpowiednio ciepłych warunkach. Już następnego dnia wiadomo, jaki typ bakterii znajdował się w kleszczu. Niektóre typy są całkowicie neutralne dla człowieka lub jest on w stanie wytwarzać przeciwciała. Borelioza ma specyficzny wygląd, dlatego każdy biolog oraz lekarz szybko ją rozpozna. Wynik jest na pewno poprawny, ponieważ nie ma szans, aby na próbniku rozmnożyły się inne kultury bakterii. Jednak każdy, kto zna się na temacie przyzna, że tylko dwa na dziesięć kleszczy są czymś zainfekowane, ponieważ borelioza w Polsce nie jest zbyt rozpowszechnioną chorobą. Myślę, że nie ma powodu do strachu.

Dużo osób z obawą czeka na wyniki badań. Myślę, że nie ma sensu odczuwać strachu. Nie zapominajmy, że medycyna konwencjonalna zrobiła w ciągu ostatnich dziesięciu lat bardzo duży postęp. Mity o nieskuteczności leczenia i zapobiegania tej chorobie są całkowicie nieprawdziwe. Zaufaj lekarzom oraz osobom, które wykonują badanie. Ich procedury mają sprawić, że jakiekolwiek ryzyko nieprawidłowego wyniku jest wyeliminowane. Borelioza nie zagraża społeczeństwu.