Organizacja własnego wesela wiąże się koniecznością pogodzenia ze sobą wielu czynników. Jednym z nich jest wybór i odpowiednie udekorowanie miejsca, w którym odbędzie się zabawa weselna. Współcześnie istnieje wiele rozwiązań, które dodadzą blasku i elegancji weselu. Jak zatem powinien wyglądać wystrój przestrzeni weselnej?

Klimatyczne miejsce czyli wybór sali

Szukając sali na wesele otrzymujemy niezliczoną ilość ofert i miejsc, kuszących nassala bankietowa swoją wyjątkowością. Podjęcie tego wyboru stanowi niekiedy trudne zadanie dla przyszłych nowożeńców. Współcześnie takie miejsca oferują nie tylko przestrzeń w której odbędzie się zabawa, lecz także zapewniają wiele dodatków wyróżniających dane miejsce. Gdy chcemy aby nasza sala weselna miała niepowtarzalny styl i klimat musimy przygotować się na wiele godzin spędzonych przy wyszukiwaniu tej, która najbardziej spełni nasze oczekiwania. Wśród czynników składających się na jej ostateczny wybór według portalu www.planowaniewesela.pl są:

  • wielkość
  • położenie
  • dodatkowe atrakcje
  • możliwość noclegu
  • koszt wynajmu

Wszystkie te argumenty mogą przesądzić o wyborze tej a nie innej sali. Warto więc dobrze się zastanowić, a przede wszystkim znaleźć miejsce które będzie spełniało nasze oczekiwania oraz wpisywało się w klimat naszego wesela.

Pójście na gotowe

weseleCoraz więcej miejsc oferuje sale weselne, posiadające kilka przygotowanych wcześniej motywów, z których klient indywidualnie wybiera taki który spełnia jego oczekiwania. Takie miejsca posiadają zazwyczaj określoną ilość stylów, różniących się od siebie kolorami przewodnimi i uzupełniającymi je akcesoriami florystycznymi, które będą stanowić piękne dopełnienie wystroju całej sali. Dodają one indywidualnego charakteru danemu miejscu, dzięki czemu mamy wpływ na ostateczny wygląd sali w dniu ślubu. Wiele wrocławskich sal, posiada w swojej ofercie gotowe motywy, które na życzenie klienta zostają uzupełnione dodatkami. Jest to rozwiązanie na które decydują się pary, chcące oszczędzić sobie dodatkowych zmartwień, związanych z odpowiednim wystrojem sali.

Profesjonalne wsparcie

organizacja weselaNa rynku obecnych jest wiele firm i osób zajmujących się tematem jakim jest organizacja wesel, świadczące usługi związane z wystrojem miejsca zabawy weselnej. Coraz więcej par decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, ponieważ chcą aby przestrzeń wesela odpowiadała ich wygórowanym oczekiwaniom. Współpraca z takimi firmami czy osobami rozpoczyna się zazwyczaj dużo wcześniej, zaraz po wyborze sali. Na portalu natwojslub.com można znaleźć informację, że polega ona na konsultacjach związanych z wizją przyszłych małżonków odnośnie kolorystyki, jakości materiałów z których zostaną wykonane dekoracje, a także dodatków florystycznych. Oprócz dekoracji sali, takie firmy pomagają dobrać odpowiednie ustawienie stołów czy też pomogą nam rozmieścić w przestrzeni sali dodatkowe atrakcje takie jak szwedzki stół, fotobudki oraz miejsce przeznaczone na zespół muzyczny. Gdy ustalimy już wszystkie szczegóły, wybrani przez nas organizatorzy wesel zadbają o to, aby końcowy efekt odpowiadał naszym oczekiwaniom. Coraz więcej par, które organizują swoje przyjęcia weselne we Wrocławiu, korzysta z usług takich właśnie osób.

Na własną rękę

dodatki florystyczneBardzo dużo par decyduje się jednak na samodzielne udekorowanie wybranej przez siebie sali. W takim przypadku czeka nas wiele godzin poświęconych na szukanie inspiracji dotyczących motywu przewodniego całej imprezy. Przygotowania te zaczynają się zazwyczaj od przeprowadzenia rozmów z przyszłym małżonkiem, rodziną i znajomymi, którzy mają w tym temacie pewne doświadczenie. Następnym krokiem jest zrobienie listy rzeczy potrzebnych do udekorowania sali weselnej. Dopiero wtedy możemy zacząć poszukiwania odpowiednich tkanin dekoracyjnych, które idealnie sprawdzą się jako okrycia krzeseł, czy zawieszone pod sufitem. Takie zastosowanie tkanin doda wykwintności sali zabawy weselnej. Duży wybór tego typu materiałów istnieje w kilku bydgoskich sklepach tekstylnych. Po doborze odpowiednich tkanin, czas na dodatki florystyczne, dostępne niemal w każdej kwiaciarni, w której florysta skomponuje indywidualne kompozycje kwiatowe. Mogą one stanowić element dekoracji stołów, bądź też stać się ozdobą samochodu pary młodej. Coraz większą popularnością cieszą się ozdoby, wykonane własnoręcznie z papieru. Możemy sami w prosty i tani sposób wykonać między innymi karteczki z imionami gości czy wiszące lampiony, które nadadzą niepowtarzalny klimat.

Na koniec kilka słów podsumowania

Odpowiednie udekorowanie sali weselnej wymaga nie lada zachodu, tak aby w dniu wesela wszystko było gotowe i dopięte na ostatni guzik, a przede wszystkim spełniało oczekiwania nowożeńców. Własnoręcznie wykonanie dekoracji przyniesie nam o wiele więcej satysfakcji z końcowego efektu, niż w przypadku zlecenia tego innym osobom. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dekoracji, gdyż może to spowodować efekt przesytu i niesmaku.  

Dodaj komentarz