Na przestrzeni ostatnich kilku latach coraz popularniejsze staje się wysyłanie paczek poza granice kraju, przede wszystkim do takich krajów jak Anglia czy Niemcy. Zagraniczne paczki nadawane są głównie przez osoby mające bliskich gdzieś w innych krajach, nierzadko są to zatem cenne przesyłki. Jak wysłać taką paczkę by dotarła ona bezpiecznie i w terminie na miejsce, jak ją należy zabezpieczyć i zapakować? Odpowiedzi na te pytanie postaramy się udzielić w poniższym artykule.

Nadanie paczki do Anglii – jak to zrobić?

paczka do angliiW dzisiejszych czasach nadanie paczki do innego kraju zasadniczo nie różni się niczym od tego w jaki sposób wysyłamy krajowej przesyłki. Jedyne co należy w takiej sytuacji zrobić to znalezienie odpowiedniej firmy kurierskiej, świadczącej taką usługę jaką jest transport paczek anglia polska. Firmę tego typu z powodzeniem można znaleźć za pośrednictwem internetu. Od tego jaką firmę kurierską wybierzemy będzie zależeć to ile za wysłanie paczki zapłacimy jak i to czy nasza przesyłka w terminie i bez problemów dotrze w wyznaczone miejsce. Dokonanie wyboru kuriera to tylko jeden z etapów nadawania paczki za granicę, paczkę tę trzeba jeszcze poprawnie zabezpieczyć i zaadresować, choć zwykle robimy to w taki sam sposób jak w przypadku przesyłek krajowych.

Pakowanie paczki do Anglii – jak to zrobić?

kopert bąbelkoweO dziwo najbardziej problematyczne może okazać się samo pakowanie paczki. Trudność wynika w dużej mierze z tego, że jeśli okaże się, że paczka nie jest poprawnie zapakowana czy zabezpieczona kurier ma prawo jej nie zabrać. O czym zatem należy pamiętać by poprawnie zapakować zagraniczną paczkę? Sposób zapakowania zagranicznej paczki zależny jest od tego co się w paczce znajduje. Zasadniczo jednak wyróżniamy takie podstawowe rozwiązania do pakowania zagranicznych przesyłek jak:

  • opakowania kartonowe (kartony fasonowe, pudła kartonowe),
  • folia strech,
  • koperty bąbelkowe (koperta b5, koperta c6),
  • woreczki strunowe.

Jak już wspomnieliśmy to w jaki sposób należy przesyłkę zapakować zależy od tego co zamierzamy umieścić w jej wnętrzu. Kartony fasonowe i wszelkiego rodzaju inne pudła kartonowe stosuje się w przypadku bardzo różnego rodzaju przesyłek, od tych delikatnych jak żywność czy szkło, po rożnego rodzaju części, sprzęty, zabawki itd. W przypadku opakowań kartonowych ważne jest to dobrze dobrać ich rozmiar do wielkości zawartości. Za mały karton nie pozwoli na włożenie do środka dodatkowego wypełnienia, które ma zabezpieczyć zawartość w trakcie transportu, zbyt duże opakowanie kartonowe to niepotrzebny wydatek, ponieważ od tego jak duży będzie karton i ile będzie on ważył, będzie zależeć to ile za nadanie takiej paczki będziemy musieli zapłacić. Zdarzają się przesyłki w których karton może być zastąpiony folią stretch. Stosować ja można jednak tylko w przypadku zawartości o dużej trwałości, której ryzyko uszkodzenia jest bardzo małe.

Pakowanie paczek o niewielkich wymiarach

paczka do AngliiIm mniejsza i lżejsza paczka tym mniejszy jest koszt jej nadania, a co za tym idzie w przypadku drobnych przedmiotów takich jak choćby biżuteria, akcesoria do włosów, zegarki i wiele innych drobiazgów korzysta się zwykle z takiego rozwiązania jakim są koperty bąbelkowe. Koperty te umożliwiają zapakowanie drobnych elementów i odpowiednie ich zabezpieczenie przed działaniem takich czynników szkodliwych jak np. uderzenia czy wstrząsy. W przypadku, gdy w kopercie mają zostać umieszczone nie powiązane ze sobą elementy warto najpierw zapakować je do woreczka strunowego, a dopiero w dalszej kolejności do koperty. Pakując przesyłkę w kopertę bąbelkową tak jak w przypadku opakowania kartonowego należy mieć na uwadze jej wielkość. Koperty tego typu dostępne są w różnych rozmiarach, choć najpopularniejsze jest koperta b5 lub koperta c6. Pamiętajmy o tym, że wybrana koperta bąbelkowa nie może być zbyt mała by w w wyniku nacisku nie doszło do jej rozerwania i uszkodzenia przesyłki czy też zagubienia jej zawartości.

Jak zaadresować paczkę do Anglii

paczka do AngliiWedług informacji z portalu www.anglia.today wysyłając paczkę za granicę bardzo ważne jest także by odpowiednio ją zaadresować. Jest to o tyle łatwo, że obecnie większość firm kurierskich zapewnia swoim klientom dostęp do programów umożliwiających druk listów przewozowych. Takie listy są zawsze jasno czytelne i gwarantują, że paczka powinna dotrzeć dokładnie pod wskazany adres. Etykiety tego typu można zamontować na każdej paczce, bez względu na to w jaki sposób została ona zapakowana. Drobnym wyjątkiem, jeśli chodzi o sposób zamontowania jest tu folia stretch. W jej wypadku etykiety nie przykleja się na wierzch paczki, a umieszcza się ją raczej pod jedną-dwiema warstwami folii.

Krótko podsumowując temat

Obecnie wysłanie paczki do Anglii poza koniecznością znalezienie i skorzystania z usług firmy kurierskiej niczym nie rożni się od wysłania paczki krajowej. Nie ma konieczności stosowania jakichś odmiennych rozwiązań, przy wysyłaniu takiej paczki.