Wśród szeregu rozwiązań balustrad, producenci i projektanci postanowi jeszcze bardziej odświeżyć ich konstrukcje. Tym razem zrezygnowali z aluminiowych profili, których zadaniem było podtrzymywanie szklanej tafli, która stanowiła barierkę przy schodach czy włazach. Jak to jest możliwe? Pozwoliło na to zastosowanie specjalnych mocowań punktowych, które mocuje się bezpośrednio do biegu schodowego.

Przyszłość balustrad samonośnych

balustrady samonośneSzkło zastosowane do produkcji tego typu poręczy stanowią odmiany, bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednym z typów szkła stosowanego do produkcji balustrady samonośnej jest szkło hartowane lub szkło sklejane specjalną folią. Grubość takich tafli wynosi minimum 12 mm. Dzięki temu połączeniu, balustrady samonośne są w pełni bezpieczne i doskonale dopasowują się do wymagania użytkowników. Balustrady samonośne są mocowane do bocznej części stopni schodowych poprzez specjalne, wykonane z nierdzewnej stali lub aluminium, łączniki. Wkomponowują się one w całą konstrukcję i nadają jej nowoczesnego wyglądu. Balustrady samonośne są skonstruowane w taki sposób, aby były bezpieczne. Wszystkie elementy, z których są zbudowane, muszą posiadać specjalne atesty. Ze względu na wzrastające wymagania klientów, producenci stworzyli ciekawe rozwiązania kolorystyczne. Szkoło, którego używa się do produkcji, może być specjalnie barwione lub fakturowane. Dzięki temu rozwiązania są coraz bardziej innowacyjne i ciekawe, a zastosowanie ich we wnętrzu doda mu wyrazistości. Ze względu na delikatność tego typu konstrukcji, zaleca się, aby balustrady samonośne montowała firma zewnętrzna. Wielu producentów oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie. Jeśli zdecydujemy się na taki montaż, mamy pewność, że balustrada będzie zamocowana w pełni profesjonalnie i nie zostanie uszkodzona podczas zakładania.

Szklane balustrady jest to nowoczesne spojrzenie, które wychodzi naprzeciw standardowym rozwiązaniom. Dawniej robiono balustrady głównie z drewna i metalu, a później z tworzyw sztucznych. Chęć unowocześniania i tworzenia nowych, lepszych pod względem jakościowym produktów sprawiła, że coraz częściej sięga się po balustrady samonośne. Z całą pewnością stanowią one odmienny typ, który nie wpasuje się w każde wnętrze.