Indywidualny dobór i uformowanie wkładek ortopedycznych to najlepszy sposób na to, aby obuwie które nosimy pełniło funkcję naprawczą dla zdeformowanych stóp. Wady te niosą za sobą wiele konsekwencji, warto więc zadbać o jak najlepsze dopasowanie środków leczniczych. Obecne sklepy zajmujące się ich produkcją oraz pracujący tam ortopedzi, podiatrzy i inni specjaliści, pozwalają na dostosowanie wkładki zarówno do kształtu stopy oraz do obuwia. 

Ortopedyczne wkładki do butów 

Wkładki ortopedyczne na zamówienieCzęsto wystarczy jedna wizyta, aby dopasować wkładkę do stopy, która jest zdeformowana. Uprzedni wywiad z klientem, a do tego badanie manualne wykonane przez ortopedę pozwolą wykonać wkładkę, której kształt doskonale będzie przylegał do stopy. Ważne również jest badanie obciążenia, które pozwoli profesjonaliście sprawdzić, które części stopy wymagają szczególnego odciążenia. Wkładka zostanie dopasowana również do szerokości i długości obuwia. Wkładki ortopedyczne na zamówienie to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się własnym obuwiem i ich naprawczą funkcją. Materiał wkładek jest zależny od potrzeb klienta i mogą być silikonowe lub skórzane. Ponadto ważne jest, że wkładki te nie muszą być przeznaczone tylko do jednej pary butów. Większość specjalistów, którzy zajmują się ich wykonywaniem zalecają, aby przynieść obuwie, które najczęściej nosi się na co dzień, a więc mogą równie dobrze to być dwie lub trzy pary. Specjalista wykroi taki kształt wkładki, który pozwoli ulokować ją w każdej z tych par i wystarczy je przełożyć przez zmianą butów na inne. Oczywiście może się okazać, że różnice w kształcie butów i ich zastosowanie jest na tyle zróżnicowane, że koniecznością będzie wykonanie różnych wkładek do każdej z par butów, ale to jest zależne od potrzeb klienta oraz jego możliwości finansowych. 

Zdeformowane stopy przynoszą wiele bólu i dyskomfortu podczas najbardziej podstawowej czynności jaką wykonujemy w ciągu dnia – chodzenia. Warto zadbać o to, aby stopy były zdrowe i tym samym miały odpowiedni kształt, co w myśleniu przyszłościowym pozwoli zapobiec deformowaniu się całej postawy ciała. Wady postawy będą wymagały znacznie innego leczenia, aniżeli wkładki ortopedyczne, dlatego wczesne działania profilaktyczne są tak samo ważne w każdym okresie życia człowieka.