Posiadanie własnego domku na wsi jest marzeniem wielu ludzi. W związku z tym wiele osób decyduje się na kupno działki, w celu budowy domu. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to inwestycja dużo osób staje się nabywcami tego typu gruntu. Inną kwestią jest także fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zmianę przeznaczenia ziemi z rolnej na budowlaną. Dzięki temu są w stanie sprzedawać grunt z dużym zyskiem.

Czy warto kupić działkę budowlaną?

działki budowlane - radziejówKwestia zakupu działki budowlanej jest od dawna dużym dylematem. Zakup takiej działki wiąże się z koniecznością wybudowania domu, co jest procesem długotrwałym i może wiązać się z wieloma komplikacjami i problemami. Za cenę działki i kosztów postawienia domu możemy kupić ładne i eleganckie mieszkanie w mieście. Jednakże będzie ono mniejsze niż dom, a także nie będziemy mieli ogrodu, w którym moglibyśmy odpocząć po ciężkim dniu pracy. Z tego też powodu ostatnie trendy rynkowe pokazują, że ludzie wolą kupować działki budowlane i budować dom, niż kupować mieszkania w dużych aglomeracjach miejskich. W związku z tym wiele osób poszukujących działek budowlanych wpisuje w wyszukiwarce internetowej krótkie hasło. Przykładem może być działki budowlane – radziejów. Pozwala to w dość krótkim czasie znaleźć działkę budowlaną w interesującej nas okolicy. Po wyborze odpowiedniej oferty powinniśmy skontaktować się z oferentem i ustalić warunki kupna działki. Przed podpisaniem umowy powinniśmy sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości. Ma to istotne znaczenie, gdyż przeciwko właścicielowi może toczyć się postępowanie egzekucyjne lub na nieruchomości może być ustanowiona hipoteka lub inne prawo, które w przypadku kupna ziemi nie wygaśnie. Z tego też powodu sprawdzenie tychże informacji leży w naszym interesie.

Rzecz jasna uczciwy sprzedawca nie sprzeda nam działki budowlanej z takimi obciążeniami. Jednakże tego typu rzeczy lepiej jest sprawdzić na własną rękę. Zaoszczędzi nam to zbędnych nerwów i kosztów związanych z regulowaniem tego rodzaju kwestii prawnych. Innymi rzeczami na jakie warto zwrócić uwagę jest dostęp do drogi publicznej, czy też kwestie związane z doprowadzeniem wody, czy elektryczności do zakupionej przez nas działki. Ponadto równie ważne jest sąsiedztwo oraz lokalizacja nieruchomości.