Wielu z nas nie raz pewnie próbowało własnych sił w pisaniu. Początkowo pewnie nie były to dzieła na miarę wielotomowej powieści, a krótkie wierszyki, które zazwyczaj trafiały do szuflady. Bardzo często zdarzało się także, że nasza twórczość sięgała nieco dalej i zaczęliśmy pisać dłuższe opowiadania, które dawałyśmy koleżankom do przeczytania podczas przerw w szkole, czy też po lekcjach. Były to nasze pierwsze próby swoistego opublikowania książki.

Wydawanie własnej książki

gdzie wydać książkiPrzyznać trzeba, że większość osób kończy swoje pisarskie podboje właśnie na tym etapie. Czasem jeszcze podczas studiów próbujemy swoich sił, ale szybko tracimy zapał. Inaczej wygląda sprawa z zapalonymi czytelnikami. To oni zazwyczaj decydują się dokończyć swoje dzieła. Niektórzy mają tak dużą motywację, że w ciągu miesiąca potrafią ukończyć pisanie własnego dzieła. Wtedy następuje chwila zastanowienia i szukania odpowiedzi na pytanie gdzie wydać książki. Przyznać trzeba, że nie jest łatwo odpowiedzieć sobie. W końcu możliwości jest bardzo dużo. Pierwszą z nich jest skorzystanie z pomocy wydawnictwa. Musimy jednak wiedzieć, że owo wydawnictwo otrzymuje dziennie nawet kilkanaście próśb o wydanie danej pozycji. Duże ilości trafiają do nich także mailem, co dodatkowo tworzy konkurencję. Musimy więc wyróżnić się czymś na tle pozostałych autorów. Z tego też powodu zastanawiając się gdzie wydać książki musimy wziąć pod uwagę to, że trzeba najpierw dać też coś od siebie. W tym przypadku jest to wydruk naszego dzieła, który osobiście przyniesiemy do wydawnictwa. Nie może to być oczywiście pierwsze wydawnictwo, które przyjdzie nam do głowy. W końcu są też takie instytucje, które specjalizują się w romansach, czy kryminałach, a my nie możemy dać im książki fantasy. Z tego też powodu musimy nieco dowiedzieć się na temat wydawnictwa, do którego chcemy się udać.

Warto także wiedzieć, że jest również inna możliwość odpowiedzi na pytanie gdzie wydać książki. Okazuje się, że wielu słynnych autorów, zanim o ich dzieła zaczęły bić się różne wydawnictwa, wydało swoje dzieła na własny koszt. Przyznać trzeba, że jest to ryzykowna decyzja, ale czasem pozwala na wydanie książek, na które nie są chętne znane nam wydawnictwa. Dzięki temu możemy bez przeszkód wydać nasze dzieło, które może okazać się bestsellerem!