Niepełnosprawność może dotyczyć nawet pięciu milionów Polaków, a wśród nich, na trudności z poruszaniem się lub jego niemożność, uskarża się około dwudziestu procent. To właśnie do nich kierowana jest oferta elektrycznych wózków inwalidzkich. 

Elektryczne wózki inwalidzkie

wózek skuter inwalidzkiMożliwość poruszania się jest kluczowa, ponieważ kiedy osoba niepełnosprawna jej nie ma, zamyka się na otaczający świat i traci kontakt ze znajomymi czy też ze zwykłymi, codziennymi czynnościami, jak spacer, czy zakupy. Wtedy też zawsze ma poczucie, iż chcąc wyjść na zewnątrz musi prosić o pomoc innych. Dlatego też warto zadbać o komfort osoby niepełnosprawnej i zadbać o dobrej jakości wózek skuter inwalidzki. To pojazd uniwersalny i wszechstronny, który znajduje zastosowanie niemal na każdej nawierzchni. Jest wygodny i wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Najczęściej jest przystosowany do transportu osób, których waga nie przekracza stu dwudziestu kilogramów. Jest sterowany za pomocą drążka, przypominającego joystick, lub też jeździ się na nim analogicznie jak na skuterze, czyli prędkość reguluje się za pomocą manetek. Koszt skutera inwalidzkiego jest zależny od technologicznego zaawansowania wybranego modelu. Warte podkreślenia jest, iż jest to pojazd elektryczny, czyli w pełni ekologiczny. W pełni naładowane baterie wystarczają na przebycie około czterdziestu kilometrów. Dzięki mocnemu napędowi, skuter inwalidzki jest przystosowany również do pokonywania podjazdów. Za bezpieczeństwo odpowiadają bardzo mocne hamulce.

Każdy, kto ma wśród swoich bliskich osobę niepełnosprawną, dobrze wie, jak wiele trudności sprawia jej wykonywanie podstawowych czynności. Czasem bardzo im potrzeba wyjścia na spacer, czy też po prostu wyrwania się z czterech ścian, a skuter inwalidzki w znacznym stopniu im to ułatwia.