Od niedawna prowadzę małe stoisko handlowe, zawodowo zajmuję się bowiem sprzedażą wytworzonego przeze mnie rękodzieła (głównie rzeźbię w drewnie). Wraz z mężem postanowiliśmy samodzielnie wykonać nasz własny obiekt handlowy, który w głównej mierze wykonany jest z drewna. Mój mąż jest stolarzem, tak więc z wykonaniem profesjonalnego stoiska nie miał większych problemów. W jego pracy niewątpliwie pomógł mu dobór odpowiednich narzędzi, a w szczególności dobór wielofunkcyjnej frezarki. 

Frezarki posiadające dodatkowe połączenia 

frezarka do połączeń dominoDo tworzenia konstrukcji z drewna niezbędne są  odpowiednie frezarki, które powinny posiadać możliwość łączenia z innymi sprzętami. Z racji tego, że do produkcji stoiska zdecydowałam się użyć drewna sosnowego, mój mąż musiał zaopatrzyć się w najwyższej jakości sprzęt. Podczas pracy najlepiej sprawdziła się frezarka do połączeń domino, która posiada niezwykle precyzyjne ostrze. Ponadto jej specjalnie wyprofilowany, owalny kształt dobrze leży w dłoni. Warto przy tym zaznaczyć, że sprzęt ten posiada kilka łączników w uniwersalnych rozmiarach  (4×20 mm oraz 10×50 mm), które dają nam nieograniczone możliwości łączenia. Opatentowany przez producenta ruch frezujący wiertła pozwala na płynną, efektywną, a przede wszystkim bezpieczną pracę. Pomimo tego, że zaprojektowane przez nas stoisko składało się z wielu elementów, które należało ze sobą połączyć, to jednak wszystkie prace wykonane zostały właśnie przy pomocy tego konkretnego modelu frezarki, który posiada wszechstronne możliwości. Specjalne łączenia DOMINO gwarantują najwyższej jakości stabilność, ponadto są również odporne na wszelkie niepożądane skręcenia, które mogą wystąpić podczas pracy. Dzięki temu ostrze pracuje płynnie i miarowo sunie nawet po najtwardszym drewnie o nierównej powierzchni. Urządzenie posiada również wysoką moc (420W), która będzie wystarczająca przy większości wykonywanych prac. Cały sprzęt ważny niespełna 4 kilogramy, jest więc on lekki i wygodny, nie ciąży w dłoni. Warto przy tym zaznaczyć, że ten konkretny model frezarki zakupić można w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Mój mąż wykonał zaprojektowane przeze mnie drewniane stoisko w zaledwie dwa tygodnie. Podczas pracy bardzo pomógł mu dobór odpowiedniego sprzętu, który nie tylko pozwolił mu zaoszczędzić czas, ale również zapewnił mu bezpieczeństwo. Podczas tego typu prac polecam zwłaszcza zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej frezarki, która powinna być lekka, ale również wytrzymała i wszechstronna. Warto także zdecydować się na zakup modelu, który posiada wiele łączeń.