Podczas każdej jazdy samochodem zawsze należy zadbać o to, aby wszystkim pasażerom zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Należy na to zwracać uwagę szczególnie w przypadku, kiedy jednym z nich jest dziecko. Przede wszystkim powinno ono oczywiście siedzieć w odpowiednim foteliku, który będzie odpowiednio dopasowany do budowy ciała malucha. Jak wybierać foteliki, aby jazda była dla dziecka zarówno bezpieczna, jak również komfortowa?

Wybór fotelika samochodowego – Recaro Young Sport

foteliki samochodowe - recaro young sportBudowa fotelika do samochodu powinna być jak najbardziej dopasowana do budowy ciała dziecka oraz jego wzrostu. Dzięki temu nie tylko będzie ono maksymalnie ochraniane, ale również siedzenie w nim będzie dla malucha wygodne. Warto o tym pamiętać, ponieważ niewygoda podczas jazdy samochodem może sprawić, że dziecko będzie płakać lub marudzić, a każda podróż samochodem będzie w nim budziła negatywne skojarzenia. Warto więc wybrać taki model, którego wiele elementów można regulować – np. pasy bezpieczeństwa, zagłówek czy pozycja do spania. Bardzo ciekawym rodzajem fotelików samochodowych są takie, które „rosną wraz z dzieckiem”. Są one bowiem tak skonstruowane, że wraz z upływem czasu oraz szybkim wzrostem dziecka można odejmować pewne elementy sprawiając, że siedzisko cały czas jest do niego odpowiednio dopasowane. Warto również wybierać sprawdzone marki. Jeżeli chodzi o foteliki samochodowe – recaro young sport należy właśnie do takich uniwersalnych modeli. Dzięki swojej niezwykłej konstrukcji nadaje się dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 12 lat – czyli jest to cały okres, w którym dziecko powinno mieć specjalne siedzisko w samochodzie. Dzięki temu jeden wydatek wystarczy, by zapewnić dziecku odpowiednio dopasowany fotelik na dłuższy czas, co jest niezwykle wygodnym oraz praktycznym rozwiązaniem.

Zakup fotelika, który można zmieniać oraz dopasowywać do budowy oraz wzrostu dziecka może być dobrą inwestycją. Dzieci bowiem bardzo szybko rosną, więc tradycyjny fotelik trzeba by parę razy zmienić. Uniwersalne siedzisko zapewni na długo nie tylko odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale również wygodę podczas jazdy. Jest to bardzo ważne, ponieważ należy dziecku zapewnić odpowiednie warunki podczas każdej jazdy samochodem, nawet tej najkrótszej.