Póki drużyna zajmowała się pokazami na niewielką skalę, nie przejmowaliśmy się zbytnio wyglądem naszej strony internetowej. Mimo iż była robiona amatorsko, zupełnie wystarczała jako wizytówka drużyny i nie mieliśmy za bardzo powodu by zmieniać ją w jakikolwiek sposób. Jednak po rozszerzeniu działalności i przeobrażeniu drużyny w pełnoprawne stowarzyszenie, podrasowanie strony było niezbędne.

Firma tworząca nowoczesne strony internetowe

tworzenie stron internetowychNowa strona miała zachęcać nowe osoby do dołączenia do stowarzyszenia, a jednocześnie być ową wizytówką w dalszym ciągu, aczkolwiek nikt z nas nie miał na tyle dobrych zdolności, by przerobić ją w bardziej atrakcyjną wizualnie wersję. Zdecydowaliśmy się więc na zatrudnienie zewnętrznej pomocy, zlecając postawienie strony firmie informatycznej z naszego miasta, której specjalnością było właśnie tworzenie stron internetowych. W naszym przypadku, zadanie było bardzo ułatwione, gdyż posiadaliśmy już podstawową stronę, a informatycy z firmy musieli ją tylko odpowiednio ulepszyć. Początkowo byliśmy nieco zaskoczeni samą ilością różnych dodatków i gadżetów, jakie zaproponowali nam programiści zajmujący się stroną i dość długo zastanawialiśmy się co właściwie na owej stronie chcemy zawrzeć. Końcowy projekt miał być dość ambitny, z bardzo nowoczesnym wyglądem, jakiego nie posiadały strony zaprzyjaźnionych drużyn, wygodnym interfejsem i przyjemną grafiką.

Całość prac miała zająć do dwóch tygodni, bo było dość krótkim czasem realizacji jak na tak skomplikowane zadanie, a koszty końcowe okazały się bardzo niewielkie, znacznie mniejsze niż początkowo się spodziewaliśmy. Ukończona strona wyglądała bardzo imponująco i okazale, ale była również bardzo prosta w obsłudze, zarówno dla nas, jak i dla osób ją przeglądających.