Metoda czyszczenia suchym lodem jest bardzo nowoczesna, coraz więcej powstaje firm, które w usługach mają czyszczenie suchym lodem. Ten rodzaj czyszczenia, jest bardzo ekologiczny, bo jedyne co, to dwutlenek węgla przechodzi do atmosfery i brud usunięty z powierzchni czyszczonej, który po prostu wystarczy zmieść. Suchy lód aby nie zmienił swoich właściwości, to warto go odpowiednio trzymać na przykład w opakowaniach styropianowych. Nie musi być dodatkowo chłodzony.

Utrzymanie czystości metodą piaskowania suchym lodem

czyszczenie suchym lodem cenaSuchy lód to nic innego jak dwutlenek węgla w ciele stałym. Jego temperatura sublimacji wynosi dokładnie -78.5 stopnia celsjusza. Historia suchego lodu sięga bardzo daleko. Okazuje się, że występuje on również na czapach polarnych planety wenus oraz marsa. Czyszczenie suchym lodem cena najczęściej jest wykonywane w miejscach takich jak rzeźnie, w przemyśle energetycznym, w przemyśle odlewczym, górniczym, przemyśle drukarskim czy gumowym. Cena korzystania z tej usługi na chwile obecną jest dość wysoka. Liczmy koszt naszej maszyny, która musimy kupić, plus ile prądu zużywa ok 220 V, do tego potrzebne jest oczywiście ciśnienie. Statystyczna maszyna wykorzystuje 6 barów ciśnienia. Do tego koszta suchego lodu około 2 złote za kilogram. Warto tez wiedzieć, że wynajęcie takiej usługi i umycie określonej powierzchni może wahać się w granicach od 200 do 800 złotych. Wszystko zależy jaką mamy powierzchnię do umycia. Pamiętajmy tez, że warto naszych pracowników zaopatrzyć w odpowiednie stroje, rękawice i nauszniki, ponieważ, suchy lód może uszkodzić skórę wraz z ciśnieniem, zaś sama metoda czyszczenia jest dosyć głośna od 70 db do 100 db. Aby wykonywać usługę czyszczenia suchym lodem, trzeba posiadać odpowiedni certyfikat. Wszystko zależy od tego, w jakim jesteśmy pomieszczeniu. Ta metoda czyszczenia nie uwalnia szkodliwych gazów do atmosfery, nie wytwarza wtórnych odpadów, jest bezpieczna i nie jest toksyczna, tak więc śmiało możemy ja stosować w przemyśle spożywczym.

Metoda czyszczenia suchym lodem jest bardzo delikatna dla powierzchni, ale zarazem skuteczna. Jest bardzo bezpieczna dla grzałek i czujników elektrycznych. Nie pozostawia odpadów, przez co jest bezpieczna dla środowiska. Odkaża nawet powierzchnie, które mogą zawierać bakterię ecoli bądź salmonellę. Skraca czas czyszczenia i przestoju maszyn, a co za tym idzie, oszczędzamy.