Tuningiem replik zajmowało się coraz więcej zawodowych graczy asg i nie było to niczym dziwnym, bo w końcu każdy chciał mieć replikę z najwyższymi osiągami. Nic więc dziwnego że koledzy coraz częściej sięgali po podzespoły najlepszych i najbardziej uznanych producentów, choć niestety, bardzo często okazywało się że ci producenci pomijali drobne, aczkolwiek bardzo uciążliwe mankamenty, jakie trapiły większość replik, skupiając się na mniej delikatnych częściach.

Tokarka do precyzyjnych prac w metalu

tokarka cncOd dawna z kolegami planowaliśmy produkcję własnych podzespołów do replik, choć nie było to wcale łatwe, bo i większość części które należało poprawić była raczej niewielkich rozmiarów, i wymagała bardzo precyzyjnego sprzętu, który niestety kosztował odpowiednio, i nie był z reguły dostępny dla zwykłych użytkowników, bo przeznaczony był bardziej do użytku w dużych zakładach obróbczych. Dlatego też uważaliśmy że niezwykle nam się poszczęściło, gdy jeden z kolegów znalazł ofertę sprzedaży nowej tokarki. Owa tokarka cnc z oferty była modelem typowo przemysłowym, przeznaczonym do obróbki różnego rodzaju metali, jak również tworzyw sztucznych i drewna. Miała ona imponujące parametry i moc, aczkolwiek jej najbardziej zaawansowaną funkcją był automatyczny program wykonywania wprowadzonego wcześniej kształtu. Dzięki tej funkcji, tokarka mogła samodzielnie obrobić dowolny materiał w niezwykle precyzyjny i dokładny sposób tak, by idealnie oddawał wymiary i kształt wprowadzonego do pamięci projektu. Było to nie tylko bardzo nowoczesne, ale również wygodne rozwiązanie, bo eliminowało konieczność wielogodzinnego stania przy maszynie i potencjalnych błędów w obróbce.

Mimo iż dla prywatnych użytkowników taka maszyna była dość sporą inwestycją, to jednak zdecydowaliśmy się na nią, w niedługim czasie zaczynając dość ograniczoną produkcję własnych podzespołów, które projektowaliśmy na podstawie wieloletniego doświadczenia z replikami. Nasze części były o wiele bardziej dokładnie wykonane, a dzięki tokarce o dużej mocy, mogły być robione z wyższej jakości materiału, dzięki czemu same części były odporne i niepodatne na zużycie. Co więcej, pasowały one idealnie do każdej repliki, nie również takiej która posiadała jeszcze oryginalne części.