Palenie jest ekstremalnie szkodliwe i nieważne czy mówimy w kontekście wyrobów tytoniowych, czy legalnej marihuany CBD. Jest tak, albowiem produktem spalania jest zawsze dym i to w nim znajdują się substancje smoliste oraz związki rakotwórcze.

Ile kosztują waporyzatory?

waporyzatorW dodatku, w przypadku legalnej marihuany, jest to bardziej odczuwalne, gdyż w tym procesie, utrata składników aktywnych waha się w granicach 50-60%. Jest tak, ponieważ temperatura spalania jest dla materiału roślinnego zbyt wysoka i zanim zdążą się zeń uwolnić substancje czynne, w tym CBD, ulega on spopieleniu. Powoduje to, że tak naprawdę płacimy za cały gram suszu CBD, a korzystamy jedynie z połowy więc część gotówki, za każdym razem, ulatuje bezpowrotnie z dymem. Takich problemów mieć nie będziemy, gdy zdecydujemy się na zakup dobrego waporyzatora. Bowiem w tych urządzeniach nie dochodzi do spalania, lecz do odparowania „zioła”, co skutkuje tym, że nie inhalujemy się dymem, a parą wodną. Zatem w naszych płucach nie osadzają się substancje smoliste, a związki kancerogenne nie przedostają się do krwiobiegu, co jest niesłychanie ważne dla zdrowia. Natomiast, gdy chodzi o straty w materiale roślinnym, podczas waporyzacji traci się maksymalnie 5% wszystkich substancji aktywnych, albowiem susz jest ogrzewany stopniowo do samego końca. Zaletą waporyzacji jest też fakt, że wytwarzana para wodna jest chłodna więc nie powoduje mikro oparzeń ani podrażnień podczas inhalacji. Waporyzator jest urządzeniem, które możemy nabyć zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej. Jednak trzeba zauważyć, że to te pierwsze cieszą się dużo większym zainteresowaniem ze względu na swobodę korzystania. Bowiem urządzenia stacjonarne są lepsze od przenośnych, gdy chodzi o wydajność odparowywania, ale z drugiej strony bardzo ograniczają, gdyż można z nich korzystać tylko tam, gdzie jest dostęp do gniazdka sieciowego. Ponadto, dobry waporyzator stacjonarny to duży wydatek, dużo większy od zakupu urządzenia przenośnego.

Prawda jest taka, że jeśli nie zaopatrzymy się w dobry vaporizer, to w pełni nie poznamy zalet, jakie rozpościera przed nami waporyzacja. Dlatego też, już na starcie, warto odrzucić najtańsze modele, gdyż jakość ich wykonania i samo działanie, pozostawiają wiele do życzenia.