Aby móc skutecznie zrobić ogrodzenie z drewna cieśla musi użyć nie tylko dobrych sztachet, ale także wkrętów. Dużo od nich zależy, ponieważ właściciele ogradzanych posesji chcą, by płot był jak najtrwalszy. Nie może on zniszczyć się podczas mocnych wiatrów. Wkręty ciesielskie muszą być starannie wybrane, gdyż konkurencja na rynku jest duża, a od tego wyboru zależy końcowy wynik prac. Dla cieślów wkręty są jednym z ważniejszych materiałów, tuż za drewnem.

Jakie powinny być wkręty ciesielskie?

wkręty ciesielskie ocynkowaneWśród takiej konkurencji na rynku w dziedzinie wkrętów, cieśla powinien wybrać najlepsze. Moim zdaniem są to wkręty ciesielskie ocynkowane. Dlaczego? Są one przeznaczone do budowy ogrodzeń drewnianych z metalowymi wstawkami. Dlatego można je użyć nie tylko do połączenia kawałka drewna z innym drewnem. Możliwe jest wkręcenie się w stal, a nawet beton. Tego typu wkręty są ocynkowane, co także jest istotnym szczegółem. Cynk ma sprawić, że będą dużo trwalsze i nawet gdy namokną, nie stracą swojej wytrzymałości. Sztachety nie powinny odpadać od płotu, ponieważ będzie to świadczyć o źle wykonanej usłudze. Bardzo ważne jest, by każdy wkręt był starannie gwintowany. Linia gwintu powinna być równa, aby drewno nie zostało uszkodzone podczas wkręcania. Cieśla zazwyczaj wybiera wkręty gwintowane prawostronnie, gdyż większość wkrętarek jest do tego przystosowana. Urządzenie kręcąc wiertłem w prawą stronę używa więcej energii, niż w lewą, dlatego osadzenie sztachety jest uproszczone. Ocynkowany wkręt nie jest dużo droższy. Łatwo jest policzyć, ile ich trzeba, aby zrobić trwałe ogrodzenie. Zazwyczaj na trzydzieści centymetrów płotu (czyli dwa sztachety) potrzeba ośmiu wkrętów. Tym sposobem oblicza się ich ilość podczas robienia listy zakupów oraz wstępnego kosztorysu.

Każdy dobry cieśla wie, że takie wkręty są najlepsze. Z ich dostępnością raczej nie ma problemu i można je kupić w wielu miejscach. Ocynkowane wkręty ciesielskie znajdziemy nawet w niewielkich sklepach „żelaznych”. To jest kolejny atut, ponieważ w przypadku, gdyby nam zabrakło ich podczas pracy, wystarczy znaleźć najbliższy sklep i je kupić. Jak wspominałem, cena nie jest za wysoka, co jest na rękę zarówno cieśli, jak i właścicielom posesji. Ogółem polecam pracę z tymi wkrętami.