Spark był świetnym dronem wyczynowym. Od kiedy zacząłem go używać, ani razu nie przeszło mi przez myśl by go wymienić na inny model, gdyż miał naprawdę świetne osiągi, nieporównywalne do modeli o podobnych rozmiarach i wadze. Jednak z czasem, idąc za wzorem kolegów z ekipy, zachciałem dronika nieco bardziej spersonalizować.

Akcesoria do drona Spark

akcesoria dji sparkMój Spark był używany przede wszystkim do zawodów i wyścigów dronów, dlatego postanowiłem go nieco podrasować na tym polu, by nie dość że był bardziej rozpoznawalny, to na dodatek miał jeszcze lepsze osiągi niż do tej pory. Nie było łatwo dobrać do niego odpowiadające mi akcesoria dji spark był dość popularnym dronem, dlatego też dodatków do niego było czasem zastraszająco dużo. Na szczęście, na jednym z największych forów dla entuzjastów znalazłem bardzo rozbudowaną listę podzespołów, pogrupowaną wedle kategorii części. Osobiście bardzo zależało mi na mocniejszej skorupie do drona, bo podczas wyścigów kolizje zdarzały się dość często, więc wolałem chronić silnik i elektronikę. Oprócz tego, mimo iż dron miał całkiem dobrą charakterystykę lotu, zdecydowałem się wymienić śmigła na nieco szersze i stabilniejsze, wykonane z mocniejszego materiału. Oczywiście, śmigła i skorupa były cięższe niż standardowe, dlatego też potrzebna była wymiana baterii i nieduży tuning silnika, by nie pogarszać osiągów.

Oprócz części zamiennych dostępne były również nieco bardziej zaawansowane akcesoria, spośród których najbardziej przypadł mi do gustu kontroler z wbudowanym ekranem i nadajnik wifi, który pozwalał na przesyłanie obrazu z kamery bezpośrednio do monitora kontrolera. Była to dość zaawansowana modyfikacja, spotykana w dronach z najwyższej półki, aczkolwiek znacznie ułatwiająca pilotowanie.