Nowoczesne tulejki zaciskowe są stosowane między innymi do narzędzi posiadających chwyt walcowy. Pasują one do specjalnie wyprodukowanych oprawek zaciskowych ER32. Natomiast nakrętki ER32 są wykorzystywane w celu klinowania oraz zaciskania koszyczka. Co jeszcze warto wiedzieć na temat właściwości oraz zastosowań tulejek? Na co zwracać uwagę w czasie zamawiania odpowiedniego modelu tulejek na potrzeby własnej firmy?

Zastosowanie nowoczesnych tulejek ER32

tulejki er32Stworzone w tulejkach rowki pozwalają na ich sprężynowanie. Dodatkowo koszyczek ER wyróżnia znaczny czas eksploatacji. Poszczególne modele mają różne zakresy mocowania, dlatego powinniśmy się z nimi dokładniej zapoznać przed złożeniem zamówienia. Warto wybrać wysokiej jakości tulejki er32. Aby możliwe było prawidłowe zamontowanie tulejki zaciskowej w oprawce, konieczne jest prawidłowe włożenie nakrętki pod kątem. Następnie należy zaczepić tulejki kanałkiem o mimośrodowy albo cylindryczny wysyp nakrętki, a w dalszej kolejności wcisnąć tulejkę do nakrętki. Dodatkowo nakrętkę z wciśniętą na nią tulejką należy skręcić z oprawką w taki sposób, aby możliwe było mocowanie obrabianego narzędzia. Opaski zaciskowe do tulejek ER stanowią najbardziej popularny rodzaj oprawek, ze względu na ich szerokie zastosowanie. Dodatkowo występują w czterech wariantach wykonania, co wpływa na mocowanie w maszynie.

W przypadku różnych typów tulejek ER uzyskuje się maksymalne średnice mocowania. Dla ER16 jest to średnica wynosząca maksymalnie 10mm, dla ER20 to maksymalnie 13mm, a dla ER25 do 16mm. W przypadku tulejki ER32 maksymalna średnica wynosi 20mm, natomiast dla ER40 jest to maksymalnie 26mm. Poszczególne modele mogą mieć także chwyt cylindryczny oraz brak uszczelnienia, które w przypadku standardowych prac nie wydaje się niezbędnym elementem.