Balustrady są barierkami balkonowymi, które mają za zadanie przede wszystkim zabezpieczać użytkowników przed upadkiem, a po drugie muszą być ciekawie zaprojektowane. Wybór balustrady wcale nie jest taki prosty, ponieważ w ofercie wielu producentów możemy znaleźć balustrady ze stali nierdzewnej albo z aluminium lub ze szkła. Możemy również spotkać balustrady wykonane z drewna, a nawet z żeliwa.

Na co zwrócić uwagę wybierając balustrady?

balustrady nowoczesne krakówWe wszystkim na początek powinniśmy zastanowić się nad barierkami balkonowymi. Są one regularnie użytkowane i mają najczęstszy kontakt z ludzkimi dłońmi. Powinny więc być wykonane z materiału, który będzie miły w dotyku i najtańsze rozwiązanie okazuje się drewnem. Dobre drewniane poręcze balkonowe zapewniają świetny komfort użytkowania, a także niesamowitą estetykę wyglądu. Zarówno balustrady, jak i barierki mogą również zostać wykonane z metalu i najczęściej jest to ocynkowana stal. Jest ona również odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie jest odporna również na zmienne warunki pogodowe. Słupki są kolejnym ważnym elementem, gdy decydujemy się na balustrady nowoczesne Kraków to miasto, w którym znajdziemy różnorodne wzory balustrad wykonanych ze stali lub z żeliwa albo z drewna. Wybierając słupki do balustrady, powinniśmy przemyśleć również kwestie ich montażu, ponieważ od właściwego montażu będzie zależała również stabilności balustrady. Słupki balustrady najczęściej możemy przymocować do płyty balkonu albo słupów nośnych lub nawet do ścian bocznych. Montaż możemy wykonać samodzielnie, ale tylko w przypadku gdy się nad tym znamy. Jeżeli nie mamy o tym zielonego pojęcia to najlepiej skonsultować się z doświadczonym wykonawcą balustrad, który oferuje profesjonalny montaż. Balustrady powinny być również odpowiednio wypełnione, aby wszystko wyglądało bardzo estetycznie.

Kiedyś bardzo dużą popularnością cieszyły się balustrady z przęsłami drewnianymi i jest to najlepsze rozwiązanie do tradycyjnych miejsc. Natomiast w przypadku domków drewnianych lub restauracji i innych miejsc o charakterze drewnianym dobrym rozwiązaniem są balustrady, które wykonane zostały z drewna. Musimy jednak sobie pamiętać o regularnej konserwacji i zabezpieczeniem przed wilgocią. Lepsze są balustrady ze stali, które nie wymagają częstego czyszczenia.