Każdy z nas podczas publicznych imprez widział zapewne atrakcje takie jak wielkie dmuchane zamki, czy tory przeszkód. Jest to świetna atrakcja dla dzieci, która pozwala zapewnić im wiele godzin aktywnej zabawy. Niestety podczas tego typu imprez koszt skorzystania z takiej atrakcji wynosi nawet kilkanaście złotych za dziesięć minut. Z tego też powodu posyłamy tam dziecko na góra kilka, bądź kilkanaście minut.

Wynajem torów przeszkód

wielkie dmuchane toryNie mniej jednak ten rodzaj atrakcji jesteśmy w stanie wynająć także sami bez większego problemu. W tym celu powinniśmy przede wszystkim skontaktować się z firmą, która oferuje swoim klientom możliwość użyczenia tego typu atrakcji. Ceny za jedną godzinę zegarową wynoszą około dwieście złotych. Duże znaczenie ma przede wszystkim lokalizacja, a także wielkość danej atrakcji. Im jest ona większa, tym zazwyczaj cena jest wyższa. Decydując się na skorzystanie z tego rodzaju oferty powinniśmy przede wszystkim sprawdzić ile miejsca zajmuje dana atrakcja. Na ogół są one dość wysokie. Oprócz tego posiadają także dość szeroką podstawę. W związku z tym bardzo łatwo można sobie wyobrazić, że wielkie dmuchane tory będą potrzebowały co najmniej kilka metrów kwadratowych, aby móc je spokojnie rozłożyć na całej powierzchni. Z tego też względu powinniśmy sprawdzić, czy posiadamy odpowiednią przestrzeń na tego rodzaju atrakcje. Jeśli nie warto jest rozważyć wynajęcie innego rodzaju atrakcji, która zajmuje mniej miejsca. W ten sposób zapewnimy również dość sporo wrażeń naszym najmłodszym pociechom. Warto jest także pamiętać o dokładnym sprawdzeniu treści umowy, którą podpisujemy. Wiele osób zapomina to zrobić. Powoduje to przede wszystkim problemy, które wynikają z faktu niedoczytania w sposób dokładny warunków umowy. Na ogół wiąże się to z zapłatą dodatkowych kosztów.

Najważniejsze jednak jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa dzieciom podczas korzystania z tej atrakcji. Dlatego też nie należy ustawiać jej na nierównym terenie, ani w pobliżu różnego rodzaju murków, schodów, czy innym twardych powierzchni. Ponadto kamieniste otoczenie może skutkować uszkodzeniem powierzchni toru, czy zamku. Na ogół wykonane są one ze specjalnego, wzmocnionego materiału. W związku z tym nie powinny ulec łatwemu uszkodzeniu. Jednak często zdarza się inaczej.