• Post author:
  • Post category:Prawo

Długi komornicze to powszechne określenie zadłużeń, które są już egzekwowane przez komornika. Jest to zatem ostatni etap windykacji wierzycieli. Nie oznacza to jednak końca świata. Im szybciej zaczniesz spłacać dług, tym większy sukces odniesiesz. Poproś kogoś o pomoc w wyjściu z długów. Jedną z możliwości są firmy rozliczające dług.

Możliwe wyjścia z zadłużeń komorniczych

jak wyjść z zadłużenia komorniczegoKonsolidacja zadłużenia to połączenie wielu rat w jedną niższą ratę ze względu na wydłużoną spłatę. Jest to jeden ze sposobów na wyjście z długów, ale zalecany tylko osobom bardzo zdyscyplinowanym finansowo. Wiele osób, które mają kłopoty finansowe, chce zaciągnąć kolejną pożyczkę na spłatę starych długów. To bardzo łatwy sposób na wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Jeśli więc chcesz zaciągnąć pożyczkę na spłatę innych zobowiązań, musisz się zastanowić, czy to się opłaci. Chociaż pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, to zadłużanie się, lepiej wyjść z długów za pomocą czegoś innego. Powinieneś wiedzieć, że wierzyciel również chce, abyś spłacił dług. Dlatego postaraj się zastanowić nad warunkami zwrotu. Możesz zaplanować nowy harmonogram płatności, negocjować umorzenie części odsetek, a nawet cofnąć prawo do płatności. Wszystko po to, by obniżyć koszty sądowe. Jeśli masz problemy ze spłatą kredytu, sprawdź, czy masz historię kredytową, która pozwala na refinansowanie kredytu lub konsolidację kredytu, czyli zamianę kilku kredytów w jeden. Pozwala to na spłatę ratalną i wydłużenie okresu kredytowania. Egzekucja komornicza  może utrudnić skuteczne odzyskanie długu. Z jednej strony dlatego, że zazwyczaj komornik wnosi opłatę, a także nalicza koszty egzekucji. Dlatego konieczne jest zwrócenie się do wierzyciela o wycofanie lub przynajmniej wstrzymanie egzekucji. Na przykład możesz argumentować, że zajęcie wypłaty przez komornika utrudnia normalne życie i pracę. A przecież chodzi o spłatę długu. Wyjść z trudnej sytuacji jest wiele, dlatego właśnie pytanie jak wyjść z zadłużenia komorniczego, spędza sen z powiek wielu ludziom.

Otrzymanie pisma od komornika zazwyczaj oznacza, że ​​sprawa, której to pismo dotyczy, została już rozpoznana przez sąd. Wysłanie pisma komorniczego oznacza, że ​​komornik zamierza wszcząć tzw. postępowanie egzekucyjne, czyli tzw. zmusić cię do spłaty długu. Pamiętaj, jeśli nie odbierzesz pisma od komornika, działasz na własne ryzyko.