W przeciwieństwie do wózków holowniczych z podnośnikiem kołowym, lawety hakowe i łańcuchowe wykorzystują metalowy drążek do mocowania samochodu do lawety. Kierowca następnie zaczepia oś samochodu do słupa za pomocą liny i nawija ją. Ciężarówka następnie odholowuje samochód. W niektórych sytuacjach do wyciągania samochodów z wąwozów używane są holowniki z hakami i łańcuchami. Są idealne do rozbitych pojazdów.

Bezpieczne holowanie przy użyciu autolawety

tania autolaweta - szczecinPodczas holowania pojazdu najlepszym wyborem jest laweta z platformą. Pojazdy te są bezpieczniejsze, ponieważ wszystkie ich cztery koła spoczywają na płaskiej powierzchni, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia pojazdu. Lawety z platformą są również wygodniejsze i oszczędzają czas. Zapewniają również bezpieczeństwo kierowcy i innych kierowców na drodze. Oto kilka powodów, dla których najbezpieczniejsza jest tania autolaweta – szczecin to miasto, gdzie możemy ją wynająć. Holowanie samochodu może wydawać się kłopotliwe, ale w rzeczywistości jest całkowicie legalne. Niektóre firmy holownicze nawet patrolują parkingi. Chociaż jest to w porządku dla prywatnych firm, może to być niegrzeczne i niesprawiedliwe dla właściciela samochodu, który może czuć się sfrustrowany, że nie mógł zaparkować samochodu w wyznaczonym miejscu. W niektórych przypadkach nielegalne parkowanie jest dozwolone przez określoną liczbę godzin, a nawet dzień lub dwa. Dostawki to typowe problemy, które pojawiają się, gdy ciężarówka lub samochód stoi na boku. W takich sytuacjach konieczne jest przewrócenie pojazdu przed holowaniem. Aby upewnić się, że pojazd nie zjedzie z ciężarówki, operatorzy muszą oszacować, gdzie opony wylądują, gdy pojazd jest podciągnięty do góry. Operatorzy muszą również ustawić drewno, aby zapobiec przewróceniu się pojazdu. Operatorzy wózków holowniczych powinni zawsze ćwiczyć bezpieczne wysuwanie przed holowaniem pojazdu klienta. 

Próbując minąć lawetę, należy zostawić dodatkową przestrzeń, aby bezpiecznie skręcić. Zanim zaczniemy pracę jako kierowca lawety, musimy posiadać licencję. W zależności od potrzeb możemy również odbyć dodatkowe szkolenie. Certyfikacja obejmuje również egzamin pisemny i egzamin na prawo jazdy. Istnieją trzy poziomy certyfikacji: pierwszy, drugi i trzeci. Każdy poziom wymaga innego doświadczenia i może być konieczne wykonanie kilku testów, aby uzyskać certyfikat.