Albik to postać fantastyczna, przypominająca maskotkę. Towarzyszy dziecku w nauce samodzielnego czytania i poznawania świata za pomocą interaktywnych książek. Pióro Albik posiada funkcję odczytywania tekstu z książeczek należących do serii wydawniczej. Wystarczy zakupić zestaw początkowy z dołączonym piórem a później uzupełniać go o kolejne książki tematyczne. Pióro Albik pasuje do każdej lektury.

Albikowe opowieści – nieograniczony dostęp do wiedzy

czytaj z albikiemElektroniczne, duże pióro o charakterystycznym kształcie, skutecznie zachęca dzieci do wkroczenia w świat ciekawych opowieści i wiedzy. Dowolny zestaw startowy czytaj z Albikiem, zawiera książkę tematyczną i owe mówiące pióro. W serii dostępne są liczne tytuły na tematy związane z edukacją i nauką języka angielskiego. Z Albikiem nasze pociechy odkryją zakamarki wszechświata, dowiedzą się jak zbudowane jest ciało człowieka, poznają nazwy geograficzne w swoim pierwszym Atlasie Świata. Duża ilość zagadnień opracowanych w serii z Albikiem, pozwala dziecku w prosty sposób rozpocząć fascynującą przygodę z nauką. Już przedszkolaki mogą ćwiczyć pamięć, poznając świat zwierząt, gatunki ssaków i drapieżników. Poznają świat dinozaurów sprzed tysięcy lat. W serii dostępny jest Pierwszy elementarz oraz nauka czytania. To oferta dla wszystkich, którzy chcą przyspieszyć edukacje maluchów albo dla dzieci w szkole podstawowej, by wzmocnić ich kompetencje czytelnicze. Dla małych fanów muzyki, opracowana została książeczka interaktywna pokazująca instrumenty muzyczne i ich dźwięki. Wybór tematów jest duży i każde dziecko może wypróbować to, co mu najbardziej odpowiada. Przydatna jest z pewnością nauka języka angielskiego, która pomaga nie tylko w czytaniu, lecz także uczy poprawnej wymowy i akcentu. Seria czytaj z Albikiem, to dobry pomysł na zabawę i naukę w jednym.

W dzisiejszych czasach nauka musi być twórcza i kreatywna. Nie może obciążać dzieci, lecz w łatwy sposób do nich trafiać. Te cele przyświecały twórcom interaktywnych książeczek do nauki czytania i zdobywania podstawowej wiedzy z różnych dziedzin. Czytaj z Albikiem, to książeczki adresowane do zdolnych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Są świetnym pomysłem na mądry prezent i wciągającą, pasjonującą zabawę ze światem wiedzy.