Robienie ścianek działowych w domu nie polega na murowaniu, ale wkręcaniu płyt gipsowych do specjalnie przygotowanej konstrukcji. Aby to szybko i sprawnie robić potrzebne są dobre i mocne wkrętarki. Dlaczego? Polepszają efekt pracy. Można to zauważyć patrząc na licowanie elementów, czyli to, jak główki wkrętów przylegają do płyty gipsowej. Wkrętarki najlepiej kupować poprzez polecenie od innego fachowca.

Wkrętarki polecane do płyt gipsowych

polecana wkrętarka do płyt gipsowychKażdy, kto pracuje jako specjalista od wykończenia wnętrz powie, że najlepsza jest wkrętarka akumulatorowa do płyt gipsowych. Podczas ich montażu wkręty trzeba przykręcić w wielu miejscach, dlatego ciągnięcie za sobą kabla z przedłużaczem mogłoby być męczące. Polecana wkrętarka do płyt gipsowych powinna mieć także wskaźnik laserowy. Grubość jednej płyty wynosi około centymetra, a przewiercenie się wkrętem nie w tym miejscu co trzeba mogłoby spowodować pęknięcie całej płyty. Wkręty muszą zostać wkręcone aż do samego końca. Tym samym zostaną gładko spasowane z gładką powierzchnią płyty. Będzie to ułatwienie w dalszej pracy, ponieważ mniej gipsu będzie trzeba zużyć do ich zakrycia. Dobre wkrętarki obracają wkręta z prędkością czterdziestu siedmiu obrotów na sekundę. Pozwala to na szybkie wkręcenie. Zmniejsza się ryzyko powstania jakichkolwiek pęknięć, zarówno podczas prac montażowych, jak i w przyszłości. Producenci wkrętarek starają się ograniczyć ich rozmiar, aby korzystanie z nich było łatwiejsze. Do tego poleca się wkrętarki z ograniczonym poborem prądu. Dzięki temu można dłużej pracować na jednej baterii. Żaden pracownik budowlany nie chce przerywać prac ze względu na to, że jego wkrętarka musi się naładować. Producenci bardzo często do wkrętarek dodają drugą baterię, dlatego gdy pracuje się na jednej, druga bateria jest cały czas w trybie ładowania.

Dzięki kupowaniu dobrego sprzętu znacznie ułatwiasz swoją pracę i sprawiasz, że idzie ona szybciej. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu najlepiej będzie jeśli udasz się do kogoś, kto już z niego korzysta. Masz do dyspozycji wiele opcji, możesz założyć wątek dotyczący wkrętarki na forum dla budowlańców. Na pewno ktoś kiedyś korzystał z tej wkrętarki i może podać Ci całą masę informacji na jej temat. Zastanów się nad tym, ponieważ warto.