Współczesnego rynku materiałów do budowy i naprawy nie można sobie wyobrazić bez sufitów napinanych. Nie tak dawno temu wydawały się luksusem, używanym rzadko i tylko dla tych, którzy mogli sobie na to pozwolić. Dziś sytuacja się zmieniła. Na rynku jest wiele ofert, ceny stały się bardziej przystępne, a montaż sufitów napinanych – rutynową procedurą.

Sufit napinany – dlaczego warto?

sufity napinaneZakres pomieszczeń, w których umieszczane są sufity napinane został w ostatnich czasach mocno rozszerzony. Można je znaleźć w prawie każdym wnętrzu, salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym. Nawet siłownie, sklepy czy biura wyposażone są w sufity napinane. Co może tłumaczyć taką popularność? Jakie są zalety nowoczesnych sufitów w stosunku do innych rodzajów wykończeń? Po pierwsze, należy oczywiście powiedzieć o bezpieczeństwie. Wykonane z nowoczesnych, wytrzymałych materiałów, PVC lub tkaniny ze specjalną impregnacją, są nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale nie tracą właściwości użytkowych pod wpływem dużego obciążenia. Dlatego kolejną zaletą sufitów napinanych jest doskonała ochrona przed zalaniem, co jest niezwykle istotne. Po trzecie, sufity napinane są ognioodporne. Kolejna ważna zaleta – wszystkie sufity napinane są przyjazne dla środowiska. Wybierając dowolny projekt sufitu, czy to matowe płótno, czy gwiaździste niebo, można być pewnym, że spełni on wszystkie standardy. Producenci sufitów napinanych oferują różnorodne kolory i tekstury swoich produktów (od błyszczącego sufitu po imitację marmuru i drewna), więc można wybrać według własnego gustu, a koncepcja wykończenia wnętrza nie jest trudna. Ponadto napinany sufit może przybierać dowolną formę.

Nie sposób nie wspomnieć o jednej niezaprzeczalnej zalet sufitów napinanych – ich instalacja i demontaż jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Ponadto sufity są łatwe w użyciu, wymagają minimalnej konserwacji, zachowując jednocześnie wszystkie swoje właściwości. Nie mają na nie negatywnego wpływu zmiany temperatury. Sufity napinane są trwałe i zachowują wyrazisty obraz i jasne kolory nawet po latach.