Czyszczenie kanalizacji za pomocą wuko jest jedną z najskuteczniejszych technik, które oferowane są przez dzisiejsze firmy działające w branży wodno-kanalizacyjnej. Stanowi to alternatywne do najbardziej powszechnego stosowania metody czyszczenia mechanicznego. Czyszczenie tą techniką polega na oczyszczeniu kanałów, które zostały zapisane za pomocą techniki hydrodynamicznej albo też ciśnieniowej.

Czym charakteryzuje się metoda Wuko?

wuko wrocławMetoda Wuko polega na tym, że specjalnie wyposażonej pojazdy w pompę wtłaczają wodę do rury pod bardzo wysokim ciśnieniem. Żeby mogło jednak do tego dojść, musi zostać podłączona specjalna dopasowana do średnicy rur głowica. Strumień, który jest tłumaczony z węża pod ciśnieniem, powoduje rozdrobnienie wszelkich nieczystości, które nagromadziło się przez pewien okres czasu w rurach. Wszelkiego rodzaju odpady oraz włókniny czy papiery zostają usunięte i trafiają do specjalnej studni rewizyjnej. Stamtąd już mogą być usunięte ręcznie albo też za pomocą specjalnej pompy i na koniec trafiają do specjalnego zbiornika zamontowanego na samochodzie Wuko Wrocław jest miastem, na terenie którego wielu przedsiębiorców i osób prywatnych korzysta z tej techniki, ponieważ ma ona najwyższą skuteczność. Dodatkowo jest uniwersalna i stosuje się ją w przypadku instalacji sanitarnych, ale także w przypadku kanalizacji deszczowych. Technika ta jest bardzo przyjazna dla środowiska, ponieważ czyszczenie rur odbywa się bez użycia jakichkolwiek żrących środków chemicznych. Dodatkowo pogotowie wodno-kanalizacyjne zapewnia nas o tym, że technika ta jest bezpieczna do stosowania w piwnicach oraz w pomieszczeniach magazynowych. Metoda ta sprawdza się świetnie zarówno w rodzaju sieci zewnętrznych, ale także, Kiedy potrzeba udrożnić kanalizację wewnętrzną.

Czyszczenie kanalizacji tą techniką pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i pozwala zachować sprawną kanalizację. Bez problemów poradzi sobie z zapchanymi rurami a także usunie wszelkie odpady przemysłowe czy artykuły higieniczne. Największą zaletą stosowania metody wuko jest to, że nie powoduje ona wydobywania się nieprzyjemnych zapachów. Pogotowie kanalizacyjne pracuje przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, a nawet w święta i dni wolne od pracy.