Na rynku znajdują się setki tysięcy najróżniejszych ogłoszeń od prywatnych osób lub firm takich jak biura nieruchomości. Obecnie jest znacznie więcej osób zainteresowanych wynajmem nieruchomości niż ich zakupem, dlatego też nie jest łatwo znaleźć atrakcyjną ofertę.

Ile kosztują usługi agentów nieruchomości?

łódź agentka nieruchomościOsoby, które posiadają nieruchomość na wynajem, bardzo często nawiązują współpracę z biurem nieruchomości, ponieważ najprościej mówiąc, ich pracownicy, czyli agenci, szukają dla swoich klientów najkorzystniejszych ofert. Warto zaznaczyć, że oferty sprzedaży i najmu nieruchomości, z których można skorzystać w danym biurze są dostępne tylko u nich, ponieważ mają na nie wyłączność. Dzięki temu, klienci mogą z nich skorzystać tylko w biurze, co oczywiście łączy się z koniecznością opłaty prowizji, która stanowi wynagrodzenie dla agenta, obsługującego danego klienta. W mieście Łódź agentka nieruchomości jest w stanie znaleźć idealne mieszkanie czy dom niemalże dla każdego klienta. Ponadto biura stale poszerzają swoją ofertę o nowe nieruchomości, które są polecane nowym klientom. Jednakże na tym rola agentów nieruchomości się nie kończy, gdyż są oni odpowiedzialni za wszelkie negocjacje warunków umowy między potencjalnym najemcą a właścicielem. Bardzo często pierwszy kontakt najemcy z właścicielem lokalu następuje dopiero w momencie podpisania umowy, gdyż wszystkie wcześniejsze sprawy są załatwiane z pośrednikiem. Jeżeli chodzi o płatność za jego usługi, czyli prowizję, to jest ona płatna dopiero w momencie podpisania umowy.

Dla wielu osób współpraca z biurem nieruchomości jest koniecznością, gdyż z różnych powodów nie są w stanie się zająć pozyskiwaniem najemców czy oprowadzaniem ich po nieruchomości. Zajmują się tym agenci, dzięki czemu większość obowiązków spada na biuro.