Pomimo tego, że dzisiejsze czasy znacznie się różnią od czasów, w których żyli nasi rodzice, czy też dziadkowie, to często wracamy pamięcią do tych chwil. Oprócz wspomnień wracamy również, z różnymi technologiami d dawnych czasów, dzięki czemu możemy poczuć się nowocześnie, w naszym domu, a przy okazji mieć nutkę wspomnień z czasów PRL-u. Pomimo tego, że istnieją co chwile nowe technologie wykończenia wnętrz domu, to jednak sprawdzone pomysły, zazwyczaj są lepszym rozwiązaniem.

Wiecznie powszechna podłoga z drewna

podłogi drewnianeWykonując remont lub urządzając dom, każdy z nas myśli o tym, aby remont, który wykonujemy był już na długie lata, dlatego warto wybrać materiały cieszące się większą wytrzymałością, tak jak jest w przypadku podłóg. Pomimo czasu, wciąż bardzo modne są podłogi drewniane które wciąż charakteryzują się dużą popularnością, a także znajdują miejsce nawet, w najnowocześniejszych mieszkaniach.  Pomimo tego, że drewniane podłogi są bardzo drogie, co jest ich największą wadą, jednak solidność materiału, jakim jest drewno przechyla szalkę na jego korzyść.  Właśnie wytrzymałość drewna, w większości przypadków kusi osoby, które wykonują remont. Pieniądze, które zainwestujemy, w wykonanie drewnianej podłogi z pewnością zwrócą nam się, w przeciągu kilku lat. Pomimo tego, że może nam się wydawać ta metoda, jako starodawna i nie modna, to nic mylnego. Deski podłogowe, są bardziej wytrzymałe niż panele,a to sprawdza się, w sytuacjach, gdy posiadamy małe dzieci, w domu. Można powiedzieć, że lepszym rozwiązaniem będą płytki, ponieważ są bardziej estetyczne, nowocześniejsze, ale nie myślimy o tym, że płytki mają to do siebie, że są zimne, a to również jest problemem, gdy mamy małe dzieci, w domu. Posiadając małe dziecko, w domu może zdarzyć się tak, że rzuci czymś twardym o podłogę, a wtedy płytka może pęknąć i spowoduje to konieczność wymiany, wszystkich płytek, gdy nie mamy zastępczej.

Pomimo dużej ceny za metr deski, z której możemy wykonać podłogi warto zainwestować pieniądze, w wykonanie drewnianych podłóg. Dobrze analizując koszt wykonania podłogi z płytek lub paneli, a koszt podłogi drewnianej, zauważymy niewielką różnicę pomimo tego, iż wydaje nam się, że ta różnica jest większa, jednak czas, który posłuży nam ta podłoga jest znacznie większy niż, w przypadku pozostałych.